Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Cu privire la Interlude
PostPosted: Sat Nov 03, 2007 6:20 pm 
Vagabond

Joined: Sat Oct 27, 2007 1:14 pm
Posts: 14
Location: Galati
pe interlude magii vor fi ce au fost si pe c4? sau acum cei mai tarii vor fi fighterii? vreu sa stiu daca eu cu sps voi mai putea face fata cum am facut pe c4.Sau iau totu de la capat cu fighter?


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 03, 2007 7:33 pm 
Viscount
User avatar

Joined: Wed Sep 12, 2007 7:21 am
Posts: 467
nush dak zic corect....dar toate caracterele sunt bune dak shtii sa joci cu ele!!!dak itzi cunoshti SPSul klumea....nu vei avea probleme....io zic ca SPS e super bun...cel putzin mie imi place foarte mult doar ca eu imi fac SK


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 03, 2007 8:24 pm 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
Daggerii n'ash crede ..
La raizi cei mai buni is nukerii ..in special SH'u shi Necro.. aceshtia is cei mai cautatzi .. Dupa aia urmeaza arcashii..
Intr'adevar la raizii speciali precum frintezza,baiumu,valakas,zaken is cautatzi mai degraba arcashii..


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 03, 2007 10:37 pm 
Vagabond
User avatar

Joined: Sat Nov 03, 2007 1:19 am
Posts: 9
Are dreptate revenheart ....daca iti cunosti caracterul poti sa faci fatza in continuare...dar daca te referi doar la pvp facand fatza nuj ce sa spun ca nam jucat asa mult pe c6 sa incerc toate caracterele.Dar totusi daca tu ai stat pe C4 sa faci pvp cu lumea....ex la tine ca sps folosind doar cancel->sleep->surendes +vorex si bang jos ...nuj daca ai sa faci la fel pe C6 :)
asaca iti recomand un Th sau sati faci subclasa de Th ....:D


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Nov 04, 2007 12:36 am 
Baron
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 6:30 am
Posts: 253
mda...
pvp.... acum daggerul cand da un back stab . va lua direct din viata adica hp si nu mai inatai din cp cum era inainte... nu mai dai miss cu backstab sau orice alt stab/blow cum era inainte veil merge 100%, sand bomb merge .. trick merge...(vorbesc de ce e pe dex in momnetul de fata interlude ca am sta arena de mam saturat si am probat destule) dmg care il fac gladz daggs arcasi e impresionant
wizz pana acum nu mi sau parut f tari.. mai au noroc de acele vortex atat in rest dmg ... cam slabutz... si apropo la daggeri daca a intrat criticalul .. se keama lethal mai nou ca avem mortal strike si mere 100% si scade hp deodata cam mort din 2 bucati cel mult..
daca joci pe dex pana vinerea viitoare (deci o saptamana, nu mai sunt 2 zile) e test beta se va da rolllback si nu pierzi nimic incearca orice varianta .. ai timp de pvp sa vezi ca e bun si sps daca tii un dagger la distanta..


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Nov 04, 2007 12:47 am 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
N'ai cum sa nu dai miss de fel cu specialele..
Dai shi akuma missuri tu rash ca AW cu mortal stryke shi focus death nu prea dai dar tot dai pana la urma..
Is bagate shansa de criticale la skile precum TSS la glazi sau Backstab shi Deadly Blow shi echivaleaza cu 2x dmg..
Lethal Strike = Instant Kill = altcva = in caz la PvP is doua tipuri de lethaluri ..
Primul te lasa cu 1 CP
Al doilea te lasa cu 0 CP shi 1 HP
Iar pe mobi / RB ii lasa cu 1 hp .. shi shtiu sigur k merge shi la RB pt k am prins pe kernon shi golkonda cu lethal blow care are cea mai mare shansa de instant kill..


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Nov 09, 2007 4:46 pm 
Vassal
User avatar

Joined: Tue Aug 28, 2007 1:21 pm
Posts: 47
Location: BUCHAREST
BeAGentleman wrote:
Cand vine vorba de servere care nu au modificat prea mult la rezistentele si defensurile sau HP raizilor pt interlude cei mai buni sunt figteri cat tine pt raid. La siege 1 party de arcasi rupe rapid 1 party de magi si daca stie sa joace paote sa faca chiar maio mult de 1 party.

Nu stiu pe ce servere jucati voi dar unde joc eu am observat * trecerea de la c4 la c5 apoi la interlude a adus modificari majore in stilul nostru de raid. Multi am schimbat cate o subclasa pt assitanti sau pt arcasi/cutitari. Intr-adevar si cu magi merge facut raid dar dureaza mult mai mult pt interlude. Insa pt raid preferam 2 party-uri 1 figteri si a doua un amalgan intre jumate nukeri jumate asistanti. Magi sunt inca buni pt a ucide rapid minioni raizilor dar la raid cel mai usor ucide 1 party de figteri. SI facem majoritatea in 1 2 party. Ne grupam mai multi cand vine vorba de antharas si valakas in rest nu avem probleme. Nu am incercat frintezza pt ca au niste geodata bugs si nu putem ajunge acolo dar sunt sigur ca 2 party vor fi suficiente si acolo avand in vedere ca ducem la maxim intregul potential al fiecarei clase. Sunt raidu-uri precum baium care dureaza si jumatate de ora sa-l omoram dar ne descurcam lejer fara sa avem probleme.


Cand vine vorba de pvp ramane insa la atitudinea fiecaruia.



Hai ca mi-ai starnit curiozitatea.Pe ce server joci?


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue May 20, 2008 12:28 am 
Vagabond

Joined: Tue May 20, 2008 12:19 am
Posts: 2
KentZ0ne wrote:
N'ai * sa nu dai miss de fel cu specialele..
Dai shi akuma missuri tu rash ca AW cu mortal stryke shi focus death nu prea dai dar tot dai pana la urma..
Is bagate shansa de criticale la skile precum TSS la glazi sau Backstab shi Deadly Blow shi echivaleaza cu 2x dmg..
Lethal Strike = Instant Kill = altcva = in caz la PvP is doua tipuri de lethaluri ..
Primul te lasa cu 1 CP
Al doilea te lasa cu 0 CP shi 1 HP
Iar pe mobi / RB ii lasa cu 1 hp .. shi shtiu sigur k merge shi la RB pt k am prins pe kernon shi golkonda cu lethal blow care are cea mai mare shansa de instant kill..


deci jur k mi`am facut cont doar sa te injur pe tine...unde p*** mea ai vazut u asta pe dex ?....itzi dai seama k nu lipsea daggeru din RBP ?....kiar dak il prinde mai greu..da cu cov...si toate dansuri si songuri..sigur prinde pan la umra un lethal...zi`mi si mie asa de curiozitate...k eu am luat daggeri in rbp si kiar am zis sa dea backstab pana li se duce mana...fix aia a fost...si exemplu..kernon...nimic...nimic...0...deci cel mai bine merge cu 3 arcasi si un destro ( titan ) si full suport bish+recharger


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue May 20, 2008 8:22 am 
Knight
User avatar

Joined: Mon Feb 18, 2008 12:29 pm
Posts: 75
Location: bucharest
lethal la Rb am auzit (!) k e posibil

oricum cele mai rapide RB au fost formate din 4 destro swm bd bish dc wk

sub 3 min daca se joaca bine

de curiozitate va rog incercati cine poate, dar nu 1 dagger mai multi daca se poate si postati aici :)

de exemplu tank, healer, recharger si restu daggeri, swm, dc

ar fi interesant de stiut

ty


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue May 20, 2008 1:46 pm 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
razordark wrote:
deci jur k mi`am facut cont doar sa te injur pe tine...unde p*** mea ai vazut u asta pe dex ?....itzi dai seama k nu lipsea daggeru din RBP ?....kiar dak il prinde mai greu..da cu cov...si toate dansuri si songuri..sigur prinde pan la umra un lethal...zi`mi si mie asa de curiozitate...k eu am luat daggeri in rbp si kiar am zis sa dea backstab pana li se duce mana...fix aia a fost...si exemplu..kernon...nimic...nimic...0...deci cel mai bine merge cu 3 arcasi si un destro ( titan ) si full suport bish+recharger


Fa'ti caracter pe retail unde am experimentat si eu, mai exact pe Franz si incearca lethal blow frate..
Si o intrebare : iti mareste cov'u , dansurile , songurile etc. sansa la letala ><? clar.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Wed May 21, 2008 12:24 am 
Count
User avatar

Joined: Tue Aug 21, 2007 9:03 am
Posts: 845
Location: Romania
KentZ0ne wrote:
Daggerii n'ash crede ..
La raizi cei mai buni is nukerii ..in special SH'u shi Necro.. aceshtia is cei mai cautatzi .. Dupa aia urmeaza arcashii..
Intr'adevar la raizii speciali precum frintezza,baiumu,valakas,zaken is cautatzi mai degraba arcashii..

BeAGentleman wrote:
Nu stiu * sati zic dar daca vrei sa ai parte si de raid-uri te sfatuiesc fighter. Cei mai cautati sunt archeri daggeri pt dmg-ul pe care-l fac. Magii sunt putini mai slab cotati pt raid pe interlude.

dati-va foc amandoi.daca vrei raid iei 4 destro,swm,bd,cardinal,cover si wk.
daca vrei sa faci raidul in 232312 ore=> arcasi si daggeri.daca vrei sa faci raidul rapid(anakazel mort in 2 min) faci party de destro.

_________________
L2DEX - AL 79 /STS 79 /SWM 79/WL - retired
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri May 23, 2008 5:27 pm 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
Asta asa este. Destro sunt foarte cautati pt raid. De aceea planuiesc destro ca sub pe dex. Capabilitate aoe excelenta, adica lvluiesc si rapid si am si sansa de drop la raid.

_________________
<reddit rando> wrote:
What off platform you dog? Off platform hasn't been a thing in years this game is only playable using Java and if you believe otherwise you're too stupid because every server you played has been Java

fosho!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri May 23, 2008 6:42 pm 
Viscount
User avatar

Joined: Wed Sep 12, 2007 7:21 am
Posts: 467
mda e corect...dar dak numa destro se cauta....ce rost are sa ne facem altzi fighteri....haidetzi sa ne facem totzi destro shi gata!atunci ar fi concurentza....io credeam ca lineage e un sport de echipa,ar trebui sa se caute toate clasele....nu doar unele...! asta e o porcarie...da e mai bine,da se fac raizii mai repede dar...asha totzi ar trebui sa ne facem destro


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri May 23, 2008 6:47 pm 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
Si cu toate astea destro sunt rari. Stai linistit, un party de nukeri cu rechargeri organizati pot face raidu una cu pamantul. Un party de archeri la fel.

_________________
<reddit rando> wrote:
What off platform you dog? Off platform hasn't been a thing in years this game is only playable using Java and if you believe otherwise you're too stupid because every server you played has been Java

fosho!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri May 23, 2008 6:57 pm 
Viscount
User avatar

Joined: Wed Sep 12, 2007 7:21 am
Posts: 467
oo da....dar se uita asta...acu shi pe wrath numa destro se baga in party...pfoai ce de pamant ajunge jocu!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy