Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Pozdrav Všem L2 Legendám / Chtělo by to OPRAVDOVÝ Server.
PostPosted: Sat May 23, 2020 12:54 am 
Vassal
User avatar

Joined: Mon May 18, 2020 12:08 pm
Posts: 22
Zdravím všechny příznivce L2 z české komunity.

Co jsem takhle hrával ať již kdysi před 10 let, či teď když jsem se pro absenci pořádné pařby co má hloubku, vrátil opět k L2, vím, že L2 má i pořádnou českou komunitu.

Hned ze startu řeknu, že pokud se bavím o hře jako je Lineage 2, která byla zcela zjevně tvořana pro postupný a pomalý postup vpřed, nebavím se vůbec o HIGH RATE serverech.
To je pro mě bezpředmětné, během pár hodin být max level v topu a žít jen na PvP apod. to pro mě není. Já mám rad onen krásný uspokojivý pocit z dropu, či nového levelu, splněného úkolu atd.

Pokud se bavíme o LOW RATE (předpokládám tedy asi cca 1x rate až 10 rate) je asi můj neojoblíbenější 3x rate. (exp, drop, spoil atd.) Příjde mi, že je to pořádna fachma se někam dostat ale není to uplně vražda :D.

Postnul jsem v sekci Server Discusion topic, přidávám odkaz, kdyby někdo z Vás měl zájem:
https://forum.pmfun.com/viewtopic.php?f=14&t=72925

Při prozkoušení asi X tého serveru, jsem zjistil že 90% serveru je udělanýh jen pro příjem peněz a nic víc. Na každém serveru je něco, co hru kazí- špatná technika, špatný klient, špatný vlastník či GM, PAY TO WIN, časté výpadky serveru atd.

Zkoušel jsem i oficial klasik samozřejmě, ale 1x rate je opravdu vražda až moc, navíc je vidět, že se s toho ještě NCsoft snaží vyždímat každou kačku co to jde. Takže tam jen chodíte mezi boty, a playery co mají zaple autohunt boty atd. Shoty jsou univerzál pro všechny v grocery. Nebyly tam kata. Žádní peti atd. Je to jen můj názor ale udělali s toho živý/mrtvý server. (živý protože je tam furt pohyb ale mrtvý protože to jsou bud placení top hráči nebo lidi co u toho ani nesedí.) Prominte ale zapnout na levelu 29 autohunt jít spát, přijít o deset hodin později a zjistit že jste udělali ani ne 40 procent na level 30ku, tak to je moc) Vzali polovinu zábavných prvků a dali je do fuč. Ekonomika je stojatá protože spoil rate je tam tak malý že ceny věcí jsou šílené. Tímto jsem byl hrubě zklamán a oficial klasik mi přišel asi jako nejhorší varianta co jsem zkoušel.

Nicméně, protože se věnuji pc apod. dlouho a Lineage 2 je pro mě srdcovka.
Napadlo mě proč SAKRA někdo neudělá pořádný server se vším všudy, aníž by měl v očích jen kalkulačku na USD kolik mu vydělal GM Shop atd.atd.
Respektuji nutnost nějákého příjmu pro majitele či tvůrce ale primárním důvodem serveru by snad mělo být to že to provozuje někdo kdo je nadšenec do L2, zároveň dokáže poskytnout ujištění o dlouhodobém stabilním serveru. (vice to rozepisuji právě v onom anglickém topiku)
Příjem by tedy měl být jako třešnička na dortě sloužící k platbě za server, služby, reklamu atd.

Mám známe v oboru a myslím, že bych poměrně za pakatel byl schopen sehnat slušnou mašinu na server, díky práci v internetové společnosti bych mohl zajisiti i připojení na velice rychlou síť, která by zvládla i desítky tisíc lidí online a taky by to moc nestálo.

Jediné k čemu nemám přístup je L2 server ve smyslu license a dalších služeb jako anticheat, ddos protection, webowé rozhraní a jeho zabezpečení atd. Jsem zatím v jemném kontaktu se společností která toto děla, prodá licensovou L2 hru (okolo 525 USD), dikáže nastavit server přesně dle zadaní, vše oživit, vyzkoušet, udělat webové rozhraní, zajistit vše právě výše uvedenýma protekcema atd.
Aktuálně hraji na serveru který celý tvořila právě tato společnost a je to pecka. Vše jede jak má.
(L2Remastered)
Poté co jsem ale zahloubal do ruské komunity jsem se dozvěděl že majitel serveru je dost hamižný a hru má na starém server mašině koupené z Alička, nevím to přesně ale měsíčně prý vydělává tisíce dolarů na tomto serveru a přitom nechce pustit ani pár stovek dolarů za novou mašinu s lepšíma parametrama.(žedné lagy, cuky apod.) Prej je to MOC drahé. (přitom koupě i přenesení je jednorázová investice, frajer na tom rýžuje měsíčně). Ale je to i proto, že Rusko má hodně velkou komunitu , která tam dost utrácí. Takže server nějak šlape a snaží se to i obstarávat. (jak se říká když love tečou něco málo tam i zrobi :D)

Abych byl upřímný, v době před 10 lety kdy jsme s komunitou buřili jsou pro mě jedny z nejhezčích. Sranda, kámoši, kámošky, pohoda, super akce, srazíky atd. Zkoušel jsem hodně titulů ake málo co dosáhne na hloubku a promyšlenost L2. Živá ekonomika, systémy kraftění, vybalancované postavy, poctivé přestupy. Takže mě štve, že se prostě nenajde skupina frajerů či jednotlivec který si řekne udělám uplně našlehaný server, komunitá uvidí, že je zaplacen na roky dopředu, žádny pay to win a mnohooooooo dalšího.

VELICE jednoduše řečeno:
-Vzít všechny perfektní prvky z chroniklu a pustit je v tom nejlepším provedení. Většina věcí Retail, nebo klasik, nebo Interlude. + přidané prvky z novějších CH. (balanc charů, novější layout bar atd.atd.)
-udělat to ne pay to win (žadné kupování přestupů, aden, SP, CRP, atd.atd. za realné prachy)
-Nákup jen estetických itemů apod. tak aby majitel měl nějaký příjem na provoz serveru a udržbu.

A tuna dalších věcí.

Už je večer a chce e mi spát, ale dá se to ještě rozepsat. Kdyby tady byl tedy nějaký hryznutý fanda kteý chce něco říct, pomoct apod. Ozvěte se Lidi. Nekoušu :D

Ahoj všem , Be good Be Blessed.

Cortez.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: Pozdrav Všem L2 Legendám / Chtělo by to OPRAVDOVÝ Server
PostPosted: Sun Jul 12, 2020 10:32 pm 
Vassal
User avatar

Joined: Tue Oct 23, 2018 2:24 pm
Posts: 27
Lineage2.cz ... na podzim znova pouští GE chronicle.

Není to oj*b od Rusáků, donate je asi nejvíc fair nepouští se cestou vyloženého p2win jako jinde. A každý server má garantovanou životnost dokud hrají lidi s tím že minimálně nějakých 10 měsíců.

Pro mě je to srdcovka na kterou se rád vracím. Jen škoda že doba je taková že se každý server dohraje ani ne za půl roku. Ale to je dobou ... nikdo už neběhá půl roku v C grade :lol:

Dělat nový projekt nemá cenu. Dnes už fakt ne.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: Pozdrav Všem L2 Legendám / Chtělo by to OPRAVDOVÝ Server
PostPosted: Mon Jul 20, 2020 2:06 pm 
Vagabond

Joined: Mon Jul 20, 2020 1:16 pm
Posts: 1
Nechápu že se stále najdou hloupí lidé kteří půjdou hrát na šroubkoland který za pár měsíců skončí protože si na něm Šroubek nahrabe prachy.

Chyba v qestu co byla v jiném chroniklu a hlásila se před 10 lety u šroubka na serveru, najdu v jiné verzi chroniklu a pouze u šroubka na serveru, tomu říkam recyklace databáze.

Zkoušel jsi mmoway.com ?
Já tam hraji a naprostá spokojenost po dlouhé době dobrý server.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: Pozdrav Všem L2 Legendám / Chtělo by to OPRAVDOVÝ Server
PostPosted: Tue Jul 21, 2020 9:39 am 
Vassal
User avatar

Joined: Tue Oct 23, 2018 2:24 pm
Posts: 27
Klara69 wrote:
Zkoušel jsi mmoway.com ?
Já tam hraji a naprostá spokojenost po dlouhé době dobrý server.


Určitě kvalita noname server bez historie navíc doporučeno od týpka s čerstvým accountem :lol:

Ruský cashgrabeverywhere :roll:
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: Pozdrav Všem L2 Legendám / Chtělo by to OPRAVDOVÝ Server
PostPosted: Mon Jul 27, 2020 3:24 pm 
Vassal
User avatar

Joined: Mon May 18, 2020 12:08 pm
Posts: 22
Klara 69 - dík za tip. O tom serveru jsem slyše, ale zatím netestoval. Nechtělo se mi pryč z Valhaly pač se mi tam hrálo dobře. (až ted poslední dobou tam furt něco updatujou a naštvali mě, pač se mi vždycky sekne postava a nemužu běhat jakmile naloguju 2 chary. Předtím jsem jich měl online lognutých i 17 charu a ok. )

Chcu ještě testnoust Beyond the World zaujal mě stránkami tak mrknu i do hry asi.


Fetuchini- Svatá pravda chlape :D
A souhlasím, nechce se mi dávat stovky hodin času do serveru kde se kdykoliv může napsat server off. a vymalováno. :D

Tohleto nahrabávání mě štve, jen se mi nechce uvěřit že na tom vyrostlo čtvrt generace pomalu a nenajde se pár lidí co by udělali server prostě jen pro lidi, a neměli by u toho dolarové symboly v očích.

Nevím proč je to L2 tak chytlavé, budu upřímný mám komp nabušený celkem parádníma titulama od singl až po multi...just name it :D Ale stejně když chcu něco dobře zapařit automaticky mi ruka sjíždí k Launcheru Lineage 2 :D
(dokonce jako věrný pařan mám i spoustu old schoolu, remake her, HD verzí atd.atd.)

Ale L2 má svoje kouzlo a kdysi jsme se s přátely u tohoto moc pobavili.

O to větší bylo mé zklamání když jsem skoro o 10 let později vyzkoušel mnoho MMORPG a nic mě moc nechytilo, jednoduché až stupidní systemy obalené do co nejhezčí grafiky thats all. :D Ani to ESO mě tak moc nechytlo a to jsem mu jako fanda Skyrimu, Oblivionu ale také všech Falloutu atd.) dával velkou šanci. (hrávál jsem i AION, SoulAndBlade, Conan atd.)

Asi je to jen Dream ale rád bych server kde si můžu s lidma zajít po práci tuknout, zasmát se, zapařit a nebát se že server půjde ke dnu. Nepotřebuju tam 10 000 playeru, pokud je server dobrej a stabilní tak si jej věrní fandové postupně najdou.

Nšco na dloooouhé zimní večery :D Kdy si zajdete do kata, nebo jiných lokací :D Kdybych na to měl potřebné skils tak to rozjedu. (stejně by velký server neuspěl protože jsem slyšel že hodně ruských komunit je sestřeluje DDos utakama apod.

Jen prostě fajn klidný server, kde by se postupně nabalovali hráči , klidně s low rate aby tam každý druhý nebyl 80+ během tří měsíců ale aby byl progress opravdu vydřen-nikoliv koupen.

To už je asi dnes ale nemožná píseň jak naznačuješ...

Na rovinu řeknu že třeba nechápu proč se nějaké schopné studio místo tvorby seriových tuctových střilecích games (nemyslím kvalitní tytuly ale Běčkove Online které stejně se často nikdy nechytí a umřou po chvili), se nechytnou tohoto principu a neudělají v podstatě REMAKE L2 jen s novou grafikou dnešní doby, zaměřené třeba ne tak na anime styl ale třeba na období rytířů.
Systém objevování, a mizení věcí v L2 je dost super, i ostatní navazující systemy, noblesy, enchanty, augemnty, SA, Seven Sign atd. Je to něco co vznikalo a formovalo se v podstatě celou dekádu a déle, tak proč toho někdo nevyužije?

Nemyslím kopii L2 v moderním kabátě ale...
1. Vymyslet koncept hry stromově založený na konceptu L2 pouze tam přidat nějaké vychytávky s dnešních online games. (viz. třeba EVE online kterému se daří díky implementaci prvků držet krok s dobou jakš takš, a taky díky komunikaci tvůrcu s komunitutou)

2.Nahodit tam komplet novou grafiku

3.Předělat kvesty, tak aby podstatou zůstaly stejné ale měly nový náboj. (ne jen tak moc běhaní od a do b pak do c pak znova do b atd. Ale s větším zapojením herních prvků což dnešní technika již umožnuje.

4.Vzít si zkušenosti s TOP MMORPG a zaimplementovat nejoblíbenější prvky.

5. Pod taktovkou kvalitního šéfa projektu to dát do kupy.

Nechci dělat prognozy, ale hraju hry na PC celý život a často se s komunitou shoduji v tom co je optimální pro opravdu dlouhodobě závavnou hru s perfektní hratelností, která by Vás měla uchvátit a třisknout s Váma o zem :D

Podle mě je opět na čase aby vyšly jeden až tři tituly které nastaví latku pro online games na dalších pár let dopředu. (tak jako to kdysi právě udělaly WOW, EVE a L2 ) Uběhlo skoro 20 let, mame tu tunu na oko krásných her, které Vás ale díky linearní nepromyšlené linii v mnoha ohledech začne nudit.
Jak je možné že několik prastarých titulů založených na mnohem starších mašinách, softwaru i kódování určujou trendy ještě dnes? :D

Ano je pravdou, že ted se bavím o uspokojení potřeb opravdu kousnutých pařanu nikoliv mladistvých kteří chcou jen ustřílet par kámošou friendy v PUBG nebo podobně a tot vše.
Mluvím o lidech kteří mají rádi sympatickou promyšlent a komplikovanost hry, kde usílí je odměněno a kde se filtrují přirozenou cestou hráči s taktickým a intelegentním přístupem ke hře a ten zbytek. :D

Za sebe mohu říci, že něco podobného nebo ASPOŇ nějaký pokrok v herním odvětví jsem si mohl slibovat od připravované hry Star Citizen, hra vypadala luxusně a pokud by autor dodržel své slovo ohledně velkoplošnosti hry s nepřeberným množstvím věcí k dělaní a to do detailů pak by to mohl být jistý převrat. (Takový EVE2 jen ve 3d a hooodně vytuněný s uchvátnou grafikou)
Ačkoliv je to težké sousto viz. třeba Elite Dangerous- dle mého čím větší máte plochu tím více se hráči rozprostřou a prostředí pak nevypadá tak živě...to jsem ale odbočil. Škoda, že Star Citizen je ve vývoji již tak dlouho a zatím nenabídl ani zlomek toho co sliboval-přeci jen pár soustav a pár lodí s pár lokacemi, je oproti slibované rozsáhlosti gigantického vesmíru, tunou interakcí, lokací, možností atd.atd. opravdou slabé kafé a to se projekt vyvíjí již X let za obrovské peníze.
Po pobavení s komunitou jsem dospěl k závěru že Star Citizen má asi dva nejpravděpodobnější scénaře:
1...Hráči vidí jen kousek hry ale tvůrci již mají v pozadí hotový obrovský kus práce a hra opravdu v několika následujících letech výjde se vší parádou.
2...Vývojáři si ukousli moc velké sousto a bud výjde Bečková hra s napisem TO JE ONO,SORY. Nebo nevýjde vůbec. Ať už nevyjde vůbec nebo jen jako běčkový titul.(který budou hráči hejtit hned od vydání protože na něj čekali mnoho let) tak by mě nepřekvapilo kdybych se dočetl že se obrovská část peněz s projektu někam vytratila nebo byla utracena za koncelářské sponky a pár odpovědných osob se vypařilo neznámo kam. (ale asi tam budou těžcé žít ve své malé luxusní vilce u moře, na lehátku na pláži, s banana drinkem v ruce a spoře oděnými kráskami poskakujicími okolo :D ) Takových ,,chudáků´´ tu již bylo ... :D A bude....



No zkrátka a jednoduše, je trošku škoda, že v dnešní době aspon dle mého soudu a mých informací, není multiplayer masově hraná hra kterou by lidé hráli s otevřenou pusou a žasli nad jejím zpracováním, promyšlenostím, příběhem, interakcemi, multiplayerem, cooperativ modem, AI která by fungovala a byla opravdu AI, a dalšími prvky.

Nejsem programátor, ale myslím že dnešní možností kódování jsou již opravdu rozsáhle a dle mého nastal čas pro BIG Project.... ne pouze milion malých projektů. S nichž káždý má pár dobrých věci ale žádný nemá pomyslné ,,skoro vše co si player může přát´´.

Další věc k zamyšlení je, že na mobilech již léta existují hry které hrajete i mnoho let a stále je namáte dohrané a postupujete vpřed a to v celku se solidní konkurencí. Příjde mi že u PC titulů je her které by Vás nutily hrát roky a neustále by jste měli ,,co dělat´´ není ani zdaleka tolik.

Tak uvidíme snad se blíská na lepší časy.
Nějak jsem se rozepsal, tak čtěte na vlastní riziko a sory za chyby.

:)


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: Pozdrav Všem L2 Legendám / Chtělo by to OPRAVDOVÝ Server
PostPosted: Mon Aug 03, 2020 10:04 am 
Vassal

Joined: Sun Apr 07, 2013 10:27 am
Posts: 32
Trošku delší topic, z kterýho přímo odkapává touha ještě jednou hrát na něčem jako byl starej českej DKTech - 8 let bez wajpu, skoro pořád 2k+ online nejen večer ale i přes den, tuny zábavy několik let v kuse. (Nebo z těch mezinárodních třeba Azure, ten byl ještě lepší)
Jó, kde jsou ty časy, osobně pochybuju že něco podobnýho dnes existuje.

L2Dawn, DEX, Raidfight, RPG Club a hromada dalších známějších i méně známých - sice všechno aspoň jednou byly Interludka, ale ... něco už neexistuje, něco cashgrab p2w, něco těžkej custom. Všechny požadavky co OP napsal nesplňuje ani jeden z nich.

Co se týče dlouhověkosti, v podstatě jedinej server, o kterým vím že jede stabilně už několik let, čistej retail-like a bez pay-to-win blbostí, je L2Firebird. Menší problém - pouze zhruba 120 (to není překlep, fakt jenom stodvacet) online, a Chronicle 3 (v létě 2020 se plánuje přechod na Chronicle 4). V takovým počtu ekonomika nic moc, spíš to "nic" než "moc". Na druhou stranu, admin to financuje už skoro 4 roky ze svýho (donate tam neexistuje a ani nebude), a wajp nebude asi nikdy.

Jinak bohužel od doby co ChinaTown vycouval z "L2Dawn 2.0" v podstatě nevím o jakýmkoliv rozumně nastaveným a již fungujícím nebo očekávaným Interludku. Těch pár co už jsou imho ani jeden nesplňuje všechny požadavky ze seznamu "low-rate, no p2w, hodně online, long-term-server".

Vytvářet zcela nový, vlastní L2 server bez historie a dobrého jména mezi hráči, je v dnešní době ekonomická sebevražda. Teda pokud nejsi altruistický multi-milionář, a neplánuješ to XYZ roků financovat čistě ze svýho a "prostě jen tak, aby byl pěkný server". To potom jo, pak přeju hodně štěstí.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy