Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Pozdrav Všem L2 Legendám / Chtělo by to OPRAVDOVÝ Server.
PostPosted: Sat May 23, 2020 12:54 am 
Vagabond

Joined: Mon May 18, 2020 12:08 pm
Posts: 12
Zdravím všechny příznivce L2 z české komunity.

Co jsem takhle hrával ať již kdysi před 10 let, či teď když jsem se pro absenci pořádné pařby co má hloubku, vrátil opět k L2, vím, že L2 má i pořádnou českou komunitu.

Hned ze startu řeknu, že pokud se bavím o hře jako je Lineage 2, která byla zcela zjevně tvořana pro postupný a pomalý postup vpřed, nebavím se vůbec o HIGH RATE serverech.
To je pro mě bezpředmětné, během pár hodin být max level v topu a žít jen na PvP apod. to pro mě není. Já mám rad onen krásný uspokojivý pocit z dropu, či nového levelu, splněného úkolu atd.

Pokud se bavíme o LOW RATE (předpokládám tedy asi cca 1x rate až 10 rate) je asi můj neojoblíbenější 3x rate. (exp, drop, spoil atd.) Příjde mi, že je to pořádna fachma se někam dostat ale není to uplně vražda :D.

Postnul jsem v sekci Server Discusion topic, přidávám odkaz, kdyby někdo z Vás měl zájem:
https://forum.pmfun.com/viewtopic.php?f=14&t=72925

Při prozkoušení asi X tého serveru, jsem zjistil že 90% serveru je udělanýh jen pro příjem peněz a nic víc. Na každém serveru je něco, co hru kazí- špatná technika, špatný klient, špatný vlastník či GM, PAY TO WIN, časté výpadky serveru atd.

Zkoušel jsem i oficial klasik samozřejmě, ale 1x rate je opravdu vražda až moc, navíc je vidět, že se s toho ještě NCsoft snaží vyždímat každou kačku co to jde. Takže tam jen chodíte mezi boty, a playery co mají zaple autohunt boty atd. Shoty jsou univerzál pro všechny v grocery. Nebyly tam kata. Žádní peti atd. Je to jen můj názor ale udělali s toho živý/mrtvý server. (živý protože je tam furt pohyb ale mrtvý protože to jsou bud placení top hráči nebo lidi co u toho ani nesedí.) Prominte ale zapnout na levelu 29 autohunt jít spát, přijít o deset hodin později a zjistit že jste udělali ani ne 40 procent na level 30ku, tak to je moc) Vzali polovinu zábavných prvků a dali je do fuč. Ekonomika je stojatá protože spoil rate je tam tak malý že ceny věcí jsou šílené. Tímto jsem byl hrubě zklamán a oficial klasik mi přišel asi jako nejhorší varianta co jsem zkoušel.

Nicméně, protože se věnuji pc apod. dlouho a Lineage 2 je pro mě srdcovka.
Napadlo mě proč SAKRA někdo neudělá pořádný server se vším všudy, aníž by měl v očích jen kalkulačku na USD kolik mu vydělal GM Shop atd.atd.
Respektuji nutnost nějákého příjmu pro majitele či tvůrce ale primárním důvodem serveru by snad mělo být to že to provozuje někdo kdo je nadšenec do L2, zároveň dokáže poskytnout ujištění o dlouhodobém stabilním serveru. (vice to rozepisuji právě v onom anglickém topiku)
Příjem by tedy měl být jako třešnička na dortě sloužící k platbě za server, služby, reklamu atd.

Mám známe v oboru a myslím, že bych poměrně za pakatel byl schopen sehnat slušnou mašinu na server, díky práci v internetové společnosti bych mohl zajisiti i připojení na velice rychlou síť, která by zvládla i desítky tisíc lidí online a taky by to moc nestálo.

Jediné k čemu nemám přístup je L2 server ve smyslu license a dalších služeb jako anticheat, ddos protection, webowé rozhraní a jeho zabezpečení atd. Jsem zatím v jemném kontaktu se společností která toto děla, prodá licensovou L2 hru (okolo 525 USD), dikáže nastavit server přesně dle zadaní, vše oživit, vyzkoušet, udělat webové rozhraní, zajistit vše právě výše uvedenýma protekcema atd.
Aktuálně hraji na serveru který celý tvořila právě tato společnost a je to pecka. Vše jede jak má.
(L2Remastered)
Poté co jsem ale zahloubal do ruské komunity jsem se dozvěděl že majitel serveru je dost hamižný a hru má na starém server mašině koupené z Alička, nevím to přesně ale měsíčně prý vydělává tisíce dolarů na tomto serveru a přitom nechce pustit ani pár stovek dolarů za novou mašinu s lepšíma parametrama.(žedné lagy, cuky apod.) Prej je to MOC drahé. (přitom koupě i přenesení je jednorázová investice, frajer na tom rýžuje měsíčně). Ale je to i proto, že Rusko má hodně velkou komunitu , která tam dost utrácí. Takže server nějak šlape a snaží se to i obstarávat. (jak se říká když love tečou něco málo tam i zrobi :D)

Abych byl upřímný, v době před 10 lety kdy jsme s komunitou buřili jsou pro mě jedny z nejhezčích. Sranda, kámoši, kámošky, pohoda, super akce, srazíky atd. Zkoušel jsem hodně titulů ake málo co dosáhne na hloubku a promyšlenost L2. Živá ekonomika, systémy kraftění, vybalancované postavy, poctivé přestupy. Takže mě štve, že se prostě nenajde skupina frajerů či jednotlivec který si řekne udělám uplně našlehaný server, komunitá uvidí, že je zaplacen na roky dopředu, žádny pay to win a mnohooooooo dalšího.

VELICE jednoduše řečeno:
-Vzít všechny perfektní prvky z chroniklu a pustit je v tom nejlepším provedení. Většina věcí Retail, nebo klasik, nebo Interlude. + přidané prvky z novějších CH. (balanc charů, novější layout bar atd.atd.)
-udělat to ne pay to win (žadné kupování přestupů, aden, SP, CRP, atd.atd. za realné prachy)
-Nákup jen estetických itemů apod. tak aby majitel měl nějaký příjem na provoz serveru a udržbu.

A tuna dalších věcí.

Už je večer a chce e mi spát, ale dá se to ještě rozepsat. Kdyby tady byl tedy nějaký hryznutý fanda kteý chce něco říct, pomoct apod. Ozvěte se Lidi. Nekoušu :D

Ahoj všem , Be good Be Blessed.

Cortez.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Advertisement | Cookies policy