Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Dyes SH si OL!!! Opinii va rog!
PostPosted: Wed Sep 26, 2007 10:52 am 
Vagabond

Joined: Wed Sep 26, 2007 10:15 am
Posts: 3
salut! am un SH si urmatoarea intrebare: pt PVP repet, pt PVP (pe server de c4 - rata 3) ce sa aleg dintre urmatoarele 3 seturi de dyes:
set 1: wit4/men4 , int4/men4 , con4/str4
set 2: wit4/men4 , int4/men4 , int1/men1
set 3: wit4/men4 , int4/men4 , wit1/men1

1.P.S.1 - se stie ca orice abilitate nu poate fi crescuta decat cu maxim 5! se stie de asemenea ca SH are din nascare un men mai mic si totodata un wit la fel de mic! mai multa, saracul SH are si un con la fel de mic comparativ cu ceilalti magi! Sa fiu si mai precis..ma refer in principiu la PVP contra altor magi!(sps, necro, sorcerer eventual si sumoneri) cu restul ma descurc decent si oricum nu ma intereseaza.
P.S. 2 - ce parere aveti de un set de dye(bineinteles tot pt sh) care sa mearga pe con +5? personal nu mi se pare viabila..am vazut insa un sumoner care avea un astfel de dye..
P.S. 3 fireste ca aici ma refer la situatia in care si magul cu care se presupune a face pvp are un set de dye-uri similiare.

2.Pt Ol iata ce combinatie am facut as vrea sa imi dati o parere fiecare dupa experienta lui normal! deci iata ce am: Ol cu urmatoarele dyes: 1.con4/str4 2. wit4/men4 3. wit1/men1 Am doom heavy pe mine si aoba (top B blunt) cu health. De la doom heavy am +3 con/-3str. In final a rezultat urmatoarea combinatie: Con + 7 , str -7 si men -5 ( practic am ajuns la un con total de 38-lol sunt prcatic worrior ba chiar am con mai mare decat worrior de la dark elf -am viata si cp din belsug nu mai spun ca am si aoba cu health-25% hp) wit tapanos...insa dezavantajul e ca la xp sunt praf. -7 str...se simte din pacate abia bat mobi pe care ii vad cu verde desi sunt bufat...intr-un cuvant praf la exp! intrebarea mea este urmmatoarea: este aceasta varianta mai buna PENTRU PVP decat urmatoarea: set bw heavy(+3 str, -2dex -1con) si dye urmatoarea: 1. 4con/4str 2. 4dex/4str 3. 4wit/4men . Rezultatul final (cu bw)este urmatorul: str (-5) dex(+2) con(+3) men (-4) . Deci intrebarea (comparatia) este pt PVP NU EXP.! Mersi astept opinii pt. ambele pucte!(sh si ol). Numai bine!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Wed Sep 26, 2007 12:11 pm 
Vagabond

Joined: Sun Sep 09, 2007 7:08 pm
Posts: 18
cacate in el de OL .... si`n el de SH ... app pe sh merge primu set de dye`s :P


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Wed Sep 26, 2007 12:29 pm 
Vagabond

Joined: Wed Sep 26, 2007 10:15 am
Posts: 3
dupa ce i-am facut 65+amandoi nu pot face ce imi recomanzi..in plus nu dai nici un motiv...pt recomadarea ta...care este absolut gratuita si enrvanta..si nu are nici o legatura cu intrebarile mele...intra cu orice caracter vrei tu pe c4 si iti dau cu OL de canti...bineinteles ca nu ai raspuns la intrebari...nu mai posta daca nu te simti in stare decat sa emiti afirmatii si recomandari fara acoperire fara motiv...numai bine!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Wed Sep 26, 2007 6:19 pm 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
Margelatu wrote:
cacate in el de OL .... si`n el de SH ... app pe sh merge primu set de dye`s :P

Ai vrea tu.
Liviu, al 3lea set de dyes pentru sh, doar ca fara +int. Nu se simte prea tare.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Wed Sep 26, 2007 9:26 pm 
Count
User avatar

Joined: Sun Sep 16, 2007 10:44 am
Posts: 909
cel mai bun set pt orice mag la pvp e +WIT +INT +CON
+CON .... mai ales daca ai vraja CDL
+4 wit inseamna +25% casting speed ... la PvP tine totul de casting speed!
+4 int ... 25% M atk .. foarte mult mai ales daca inamicul nu are jewelery


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Thu Sep 27, 2007 1:56 pm 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
Bravo, esti mai tare decat nea mitica. Daca +4 int/wit da +25% cast speed/matk pe toate mage classes eu sunt nea marcel. In primul rand poti SPECIFICA, daca pui +4 wit pe un overlord ai cam +25% cast speed. And that's it, pe celalalte clase primesti mai putin, overlord si wc au cel mai mic base wit si int.

Si in plus, facem aici teoria chibritului? Unde dracu vezi tu inamic fara jewels? La no grade???


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 28, 2007 11:49 am 
Vagabond

Joined: Wed Sep 26, 2007 10:15 am
Posts: 3
stie oare cineva cat hp inseamna +4 con?? pt un sh +4 wit inseamna 21% cast speed..pt un ol intr-adevar 25% dar nu stiu cat inseana +4 con...


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 28, 2007 7:31 pm 
Vagabond
User avatar

Joined: Fri Sep 28, 2007 7:30 pm
Posts: 8
cea mai buna combinatie pt SH:

vit+4 int+4 men-8
si
str-4 con+4

:)


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 30, 2007 10:51 am 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
Nunu, nu puneti +int, deoarece sa scazi din men doare destul de tare contra mages.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 30, 2007 11:10 am 
Count
User avatar

Joined: Tue Aug 21, 2007 9:03 am
Posts: 845
Location: Romania
pt sh as merge + int si set de intel (demon,doom,nightmare) si -men si compensezi cu bijuterii bune si/sau un buffer cu magic barrier

_________________
L2DEX - AL 79 /STS 79 /SWM 79/WL - retired
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 30, 2007 1:09 pm 
Vagabond

Joined: Sun Sep 30, 2007 1:04 pm
Posts: 5
Si eu am un SH de 62. Si i-am pus wit4/men-4, wit1/men-1 si int4/men-4. Oricum ca defense, cu un set de jewelry de A rezisti la tot ce inseamna hold, sleep, silence.., iar ca mag, casting-speed-ul e totul.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy