Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Money Problems!
PostPosted: Fri May 22, 2009 10:39 am 
Vagabond
User avatar

Joined: Wed Jul 30, 2008 12:49 am
Posts: 7
Joc pe un servar x7 unde nu se poate face dual boxing as vrea niste sfaturi cam cum sa fac niste banuti fara sa fiu nevoit sa fac un spoiler


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri May 22, 2009 10:53 am 
Vassal
User avatar

Joined: Tue May 12, 2009 11:09 am
Posts: 30
Location: Rainbow Contry
hmmm, cumva sereverul e rusesc? oricum, ca sa-ti dau niste sfaturi on topic, eu am echipat in top B-grade si A-grade 4 caractere (prieteni), prin comert. iau ieftin dau mai scump, urmaresc deal-uri, si cel mai important, cand nu am ce face, ma duc la "cules" in zonele de quest sau de heavy grinding, si iau dropurile de pe acolo. :D . o asemenea zona ar fi la varkas silenos, ketra orc out post, in woa la shrine of loyalty, etc. sau poti oricand sa incerci Overenchanting, dar dupa mine e prea riscant :) .

apropos de cules dropuri, sunt unele servere unde dropurile dispar dupa aproximativ 20 min, sau alte intervale de timp. eu joc pe un server unde dropurile nu dispar daca nu sunt luate (yey for me). si ca sa inchei iti dau un exemplu: in patru ore de cules dropuri (mats si adena), dupa vanzarea materialelor si cu banii stransi am reusit sa imi iau un set de blue wolf light. (asta ca sa te motivez un pic :D )

_________________
Abyss x10 Ludwig - GK 79
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri May 22, 2009 12:52 pm 
Vagabond
User avatar

Joined: Wed Jul 30, 2008 12:49 am
Posts: 7
nu e rusesc e din usa http://www.azuregaming.net/L2/ nu prea mai lamurit... ce trebuie sa fac


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri May 22, 2009 4:30 pm 
Vassal
User avatar

Joined: Tue May 12, 2009 11:09 am
Posts: 30
Location: Rainbow Contry
ok. eu ma bazez f mult pe farming, strans materiale si vandut in piata (chestii ce le gasesti pe jos in diverse locuri de hunt intens, sau dropurile de la mobi) fie la cei care cumpara sau, pun eu caracterul sa vand (dureaza mai mult pana vinzi ce ai dar scoti mai multi bani). In principal vand chestiile de care are nevoie toata lumea pt craft: Stone of purity, varnish, iron ore, etc.

e foarte important daca pe serverul pe care joci tu, dropurile raman pe jos daca nu le culege nimeni, pentru un timp nedefinit. cum spuneam si mai sus, sunt severe pe care dropurile daca nu sunt culese dispar in 20, de minute, si sunt servere pe care dropurile raman neculese si stau acolo cu orele. Cel de-al doilea caz este cel mai fericit, pentru ca asa poti tu sa ridici ce nu au nevoie ceilalti (adena, materiale, etc.)

Daca vrei, poti sa pastrezi materiale si sa craftezi in giran iteme pe care le poti vinde, sau sa incerci sa faci over enchant la arme si sa le vinzi (costa mult, e f riscant, dar castigul daca iese OE, e pe masura).

spuneam mai sus de cules de pe jos, sau cum imi place mie sa-i spun, "scavenging". cele mai bune locuri sunt cele in care se vaneaza pentru quest-uri, in special cele de schimbarea ocupatiei:

- Shrine of loialty (wall of argos), acolo fiecare jucator care face a 3-a schimbare de profesie trebuie sa omoare 700 mobi oO , (si crede-ma ca stai tot timpul sa dai in mobii aia fara sa-ti mai pese de dropuri, si doar sa termini questul ala nenorocit :) )

- hot springs, dropuri destul de consistente si materiale,

- blazing swamp, e ok pentru adena, enchanted valley e ok, valley of the saints, practic orice loc unde sti ca se vaneaza intens cu mobi de la lvl 50 in sus.


o alta metoda pt adena si alte dropuri e sa vanezi in catacombe si necropole, sa faci muuulte seal stones, pe care le faci ancient adena, ca apoi fie sa le vinzi, fie poti cumpara potiuni si chestii de la priestes of dawn / dusk, pe care din nou sa le vinzi.

Si neaparat casca ochii atunci cand omori mobi sa iei tot dropul. mi s-a intamplat sa gasesc pe "camp" o pereche de manusi DC, vreo 4 LS 67-76 :D (asta pe langa goddard si la varkas), iar in blazing swamp, am gasit un Phoenix Necklace.


Spor la kill si la scavenge :)

_________________
Abyss x10 Ludwig - GK 79
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri May 22, 2009 5:22 pm 
Vagabond
User avatar

Joined: Wed Jul 30, 2008 12:49 am
Posts: 7
astept cat mai multe replayuri :)


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat May 23, 2009 8:01 pm 
Marquis

Joined: Sun May 11, 2008 8:04 am
Posts: 1726
depinde ce clasa ai (sincer pe celes am spoiler si iti spun ca nui mare afacere ca e naspa rata la spoil)

Deci :

1)daca ai cu , cine (party , amici cva) vezi la drop pe pmfun unde pica materiale importante ( a bone , varnish , leather , CL , sop , cbp , dmp , etc ) si te duci si bati mobi (avand in vedere ca dropul e 7x , o sa faci repede maturile) ; cu maturile facuti din farm le vinzi sau craftezi chestii pt tine sau pt trade

2) daca ai un dagger dute si stai la cutii sa scoti enchanturi (ai skill pt deschis cutii) si dupa vinzi enchanturile


3) daca ai prieteni sau party dute la Rb party sau farm pt in locuri mai mari (catacombe , toi , loa , woa , fog , IT ) si farmeaza direct adena

*daca joci cu prieteni acolo , ati face bine sa aveti in pt totdeauna wc/pp , bd , sws si macar 2-3 DD , daca jucati cva ore pe zi toti in pt o sa mearga frumos lucrurile (daca o sa aveti si caractere aoxiliare cu ar fi spoiler/crafter e super)


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun May 24, 2009 12:39 pm 
Vagabond
User avatar

Joined: Wed Jul 30, 2008 12:49 am
Posts: 7
Sincer abia am inceput charu dar mam gandit sa devin Pr


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy