Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Mon May 25, 2009 1:38 pm 
Vassal

Joined: Sun Apr 06, 2008 10:22 pm
Posts: 46
Daca vrei sa te faci arcas faci questul pt elven scout (la lvl 20) si apoi la lvl 35,37,39 ai alte 3 questuri pe care trebuie sa le faci si devi silver ranger.

Quest pt elven scout (lvl 20): http://lineage.pmfun.com/list/quest/elven-scout

Primul quest pt silver ranger (lvl 35): http://lineage.pmfun.com/list/quest/trial-of-the-seeker

Al doilea quest pt silver ranger (lvl 37): http://lineage.pmfun.com/list/quest/testimony-of-life

Al treilea quest pt silver ranger (lvl 39): http://lineage.pmfun.com/list/quest/test-of-sagittarius


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Mon May 25, 2009 2:37 pm 
Vagabond

Joined: Fri May 22, 2009 9:30 am
Posts: 11
mersi mult pt informatii ...

da si altceva nu stiu ... ce armura sami iau ... deocamdata am lvl 17 ... si nush ce fel de armura sami iau :-s
imi poti da un sfat :) ?


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue May 26, 2009 12:24 am 
Vassal

Joined: Sun Apr 06, 2008 10:22 pm
Posts: 46
Pt arcas trebuie light. Armura de no grade poti lua wooden set si poti ajunge linistit cu el la level 36-37(la level asta incepi cele 3 questuri si cand le vei termina vei fi 40) si nu mai dai bani pe armura de d. Dupa 40 armura de c te sfatuiesc sa faci plated leather set (setul include plated leather="jacheta", pleated leather gaiters=pantalonii, plated leather boots=cizmele) pentru ca poti ajunge cu el la 60 si nu mai consumi materiale pe armura de b. Ajungi la 61 si faci direct majestic light (armura de a). Cizmele de plated leather sunt mai greu de facut pt ca partsurile pica mai greu dar cateva ore de farmat in dragon valley la cave servant ar trebui sa-ti dea 8 partsuri cate iti trebuiesc.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue May 26, 2009 1:10 am 
Elder
User avatar

Joined: Mon May 05, 2008 10:32 am
Posts: 171
Man in primul rind, nu lua armuri de kkt. Trage de tine si ia un c grade, plated leather. Ai sa faci fata in plated pina la 60 + np. Nu ar treb sa fie prea greu. Tot timpul cu h pots pe tine si faci fata. Totodata sa stii ca e greu fara sa ai un box si daca dex permite box, si permite, fa-ti un box. Il cresti in pt tot timpul. Ai sa vezi ca nu ai sa regreti. Un profet e bufferu ideal pina la 78 pt un arcas. Dupa sunt altii mai buni dar tot profetu ruleaza oarecum. Singurul lui minus e ca nu are cov. Oarecum vb in chineza pt tine acum. Dar cerceteaza un pic pmfun si ai sa vezi la ce ma refer. Uita-te la skills etc. Ce mai pot sa-ti spun. Primul meu srv a fost dex si am fost poate cel mai mare nub de acolo si inca mai sunt dar pt mine alea au fost cele mai frumoase momente din l2. Succes. E un joc frumos, nu deveni addicted pe cit poti. Incearca sa gindesti, sa te documentezi si totul are sa fie ok. Fereste-te de idioti, sa nu ai incredere in nimeni (ai fi uimit la ce pot sa recurga unii pt 100 varnish), si ti-am mai zis inainte de toate gindeste-le singur pe toate dupa ce verifici ce e de verificat.

PS: poate cel mai bun sfat pe care ti-l pot da in stadiul asta sa te ajute e sa faci manor. E foarte mult de explicat. documenteaza-te un pic si e usor de inteles. Cu manor, pe un srv vechi chiar poti face ceva bani ca sa te ajute la start. Cele mai cautate mats pe care le poti face la lvl tau sunt varnish, a bone, coal...Profita de asta fiindca ai de unde lua seeds.

_________________
And zerk > vr for archers.
By Binturong.

I never spam.
By sextoy :) .

Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue May 26, 2009 2:32 pm 
Vagabond

Joined: Fri May 22, 2009 9:30 am
Posts: 11
dual boxing .. inseamna sa deschizi 2 lineageuri deodata nu ??

si asta cum fac ?? deschid un lineage il fac window screen .. si dupaia mai deschis inca odata ?? sau imi tre un program ca sa fac lucru asta ??? :)


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue May 26, 2009 2:55 pm 
Vassal

Joined: Sun Apr 06, 2008 10:22 pm
Posts: 46
Nu iti trebuie nici un program special daca serverul permite dual boxing (dex-ul permite). Deschizi lineageul de cate ori vrei (sau te tine pc-ul).


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue May 26, 2009 6:25 pm 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
Pe dex nu te lasa sa deschizi mai mult de 2 sesiuni. Pentru asta exista programele ca si sandboxy.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue May 26, 2009 10:24 pm 
Vagabond

Joined: Fri May 22, 2009 9:30 am
Posts: 11
nu ma mai intere dexu X(X( timp pierdut degeaba ... are multe erori intru din ani in pasti pe server X(X( ...

voi pe ce server jucati :D:) ??


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue May 26, 2009 10:57 pm 
Vassal

Joined: Sun Apr 06, 2008 10:22 pm
Posts: 46
eu pe celes. dar nu imi mai permite timpul sa intru prea mult.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Wed May 27, 2009 6:24 am 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
HoLLoW93 wrote:
nu ma mai intere dexu X(X( timp pierdut degeaba ... are multe erori intru din ani in pasti pe server X(X( ...

voi pe ce server jucati :D:) ??

Ti'ai facut update? Nu te poti conecta fara ca sa faci update.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy