Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: DEX DESCHIDE SERVER NOU, < INTERLUDE LOWRATE > !!
PostPosted: Thu Feb 02, 2012 2:44 pm 
Elder

Joined: Mon Mar 14, 2011 1:15 am
Posts: 107
DEX deschide un server nou INTERLUDE, rata serverului se voteaza pe FB, dati click pe link-ul de mai jos pentru vot.

https://www.facebook.com/Lineage2Dex

FB comment -

"Lineage 2 Dex ofc no 7x recipe . there was no such things back in IL times "
Tuesday at 8:55am

"Lineage 2 Dex there will be open beta of course . in 2-3 weeks max"
19 hours ago

Official site DEX : http://www.lineage.ro


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: DEX DESCHIDE SERVER NOU, < INTERLUDE LOWRATE > !!
PostPosted: Fri Feb 03, 2012 12:56 am 
Elder

Joined: Mon Mar 14, 2011 1:15 am
Posts: 107
Do not forget to vote for rate (i voted x5).

https://www.facebook.com/Lineage2Dex

FB comment (OFFICIAL) -

The new IL server will have a Beta period at start of March 2012 to adjust settings for launch , test stability etc .
Since we will use nexus hardware we will preserve the rules too : no server max cap
SERVER SPECS:
FILES : INTERLUDE L2OFF
Processors: 2 x Intel Quad-Core Xeon 3.0Ghz Processors
RAM: 64GB RAM Installed (8 x 8GB Dual-Rank Dimms)
6 x 120GB INTEL SSD (IN RAID 10)
Dell PERC 6i RAID Controller

Official site : http://www.lineage.ro


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: DEX DESCHIDE SERVER NOU, < INTERLUDE LOWRATE > !!
PostPosted: Fri Feb 03, 2012 1:08 am 
Count
User avatar

Joined: Sun Aug 29, 2010 12:26 am
Posts: 688
las ca e bine ca strangeti toti cocalarii pe un singur sv iar...maj playerilor care au jucat o tineau pe a lor si erau blocati la nivelu ala mediu la care se juca pe dex, pacat ca doar comunitatea de interlude :)

_________________
https://www.youtube.com/irYraser


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: DEX DESCHIDE SERVER NOU, < INTERLUDE LOWRATE > !!
PostPosted: Fri Feb 03, 2012 1:43 am 
Elder

Joined: Mon Mar 14, 2011 1:15 am
Posts: 107
oaiazzz wrote:
las ca e bine ca strangeti toti cocalarii pe un singur sv iar...maj playerilor care au jucat o tineau pe a lor si erau blocati la nivelu ala mediu la care se juca pe dex, pacat ca doar comunitatea de interlude :)

Sincer nu te inteleg ce vrei sa priceapa lumea din ce ai zis tu. Dar tu crezi ca eu (sau oricare player old style) care am invatat sa joc lineage de pe c1 nu fac fata la god sau freya te inseli...pentru mine god e prea simplu si cand zic prea simplu nu ma refer ca in 2 zile ai vesper sau stiu eu ce alta natie de armura .... ma refer la faptul ca sa obtii armura vesper, sau alta, doar prin farm ca un copil gras si prost crescut in McDonald`s. In schimb pe "old L2" trebuie sa craftezi si chiloti incepand de la b grad si nu ai de ales, findca nu exista acele common armur cu care ma pot duce sa farmez cu ele pana la lvl 80.
Putini oameni am vazut sa mai crafteze A B sau chiar S .....toti poarta common ce le da mobu din silent vally, pana au norocu sa le cada si lor la un rb un S armor ceva .... si apoi ii vezi mari jucatori de l2.
Asta este doar o singura diferenta intre lineage-ul vechi si cel nou pe care inca il numiti voi l2 .... in cel vechi nu poti merge mai departe daca nu craftezi armura cu armura .... pe cand la lineage-ul nou iti trebuie ss ca restu vine de la sine :)).


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: DEX DESCHIDE SERVER NOU, < INTERLUDE LOWRATE > !!
PostPosted: Fri Feb 03, 2012 1:56 am 
Count
User avatar

Joined: Sun Aug 29, 2010 12:26 am
Posts: 688
dar vai

_________________
https://www.youtube.com/irYraser


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: DEX DESCHIDE SERVER NOU, < INTERLUDE LOWRATE > !!
PostPosted: Fri Feb 03, 2012 2:00 am 
Elder

Joined: Mon Mar 14, 2011 1:15 am
Posts: 107
oaiazzz wrote:
dar vai

Te mai suporta ai tai ?


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: DEX DESCHIDE SERVER NOU, < INTERLUDE LOWRATE > !!
PostPosted: Fri Feb 03, 2012 2:09 am 
Count
User avatar

Joined: Sun Aug 29, 2010 12:26 am
Posts: 688
fa un rezumat la textu ala si poate o sa iti dau un raspuns mai bun, daca vrei iti fac cinste cu un happy meal

_________________
https://www.youtube.com/irYraser


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: DEX DESCHIDE SERVER NOU, < INTERLUDE LOWRATE > !!
PostPosted: Mon Feb 06, 2012 10:45 pm 
Vassal

Joined: Sun Jan 30, 2011 2:43 am
Posts: 47
soultaker,hai mai bine sa lasam ciutanii in pace... :wink:

ia zii, ce iti mai aduci aminte din interlude ? ca a fost tare demult si nu prea mai imi rasare nimic in cap la ce-a fost

ma chinuii sa imi aduc aminte daca era brigandine-u in shop sau nu :mrgreen:

imi aduc aminte ca pe interlude au bagat life stonurile de augment


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: DEX DESCHIDE SERVER NOU, < INTERLUDE LOWRATE > !!
PostPosted: Mon Feb 06, 2012 11:30 pm 
Elder

Joined: Mon Mar 14, 2011 1:15 am
Posts: 107
Tru wrote:
soultaker,hai mai bine sa lasam ciutanii in pace... :wink:

ia zii, ce iti mai aduci aminte din interlude ? ca a fost tare demult si nu prea mai imi rasare nimic in cap la ce-a fost

ma chinuii sa imi aduc aminte daca era brigandine-u in shop sau nu :mrgreen:

imi aduc aminte ca pe interlude au bagat life stonurile de augment


Pana la C grad gasesti in luxory shop.....da, life ston-urile .... T-rex cry lvl 10-12 si top ls 76....ce sa mai zic, nu mai exista silent vally parca nu ? locul de farmat mai frecventat era mos :) ... iop nu mai exista ....
aceii lupi nebuni care aveau un p atak mai mare ca player-ul :)) kokabura nu este parca ... caracterele pentru pvp cred ca sunt arcasii si magii in opinia mea ... altceva ? revin cu completari daca imi mai aduc aminte ceva :)) si poarta de la dion de neuitat aia :))

Apropo... cu cine joci pe server? ma refer daca ai cp sau cel putin un grup mai mic de prieteni cu care sa te intelegi sau esti singurel ?


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: DEX DESCHIDE SERVER NOU, < INTERLUDE LOWRATE > !!
PostPosted: Mon Feb 06, 2012 11:54 pm 
Marquis
User avatar

Joined: Sat Nov 01, 2008 2:58 pm
Posts: 1136
SoulTaker wrote:
Tru wrote:
soultaker,hai mai bine sa lasam ciutanii in pace... :wink:

ia zii, ce iti mai aduci aminte din interlude ? ca a fost tare demult si nu prea mai imi rasare nimic in cap la ce-a fost

ma chinuii sa imi aduc aminte daca era brigandine-u in shop sau nu :mrgreen:

imi aduc aminte ca pe interlude au bagat life stonurile de augment


Pana la C grad gasesti in luxory shop.....da, life ston-urile .... T-rex cry lvl 10-12 si top ls 76....ce sa mai zic, nu mai exista silent vally parca nu ? locul de farmat mai frecventat era mos :) ... iop nu mai exista ....
aceii lupi nebuni care aveau un p atak mai mare ca player-ul :)) kokabura nu este parca ... caracterele pentru pvp cred ca sunt arcasii si magii in opinia mea ... altceva ? revin cu completari daca imi mai aduc aminte ceva :)) si poarta de la dion de neuitat aia :))

Apropo... cu cine joci pe server? ma refer daca ai cp sau cel putin un grup mai mic de prieteni cu care sa te intelegi sau esti singurel ?

vai dar taci , yraser are dreptate; PI top lvling spot dra e useless fiindca max lvl e 80. Interlude se rezuma la nr de OL de lvl 80 din ally; pretinzi ca esti oldstyle? adica stil vechi? sua vroiai sa zici oldschool? calmeaza-te ca daca mai faci un wall of text ca mai devreme o sa ma inec de la ras ... Concluzii iti cumpar un happy meal


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: DEX DESCHIDE SERVER NOU, < INTERLUDE LOWRATE > !!
PostPosted: Tue Feb 07, 2012 12:03 am 
Elder

Joined: Mon Mar 14, 2011 1:15 am
Posts: 107
Kata wrote:
SoulTaker wrote:
Tru wrote:
soultaker,hai mai bine sa lasam ciutanii in pace... :wink:

ia zii, ce iti mai aduci aminte din interlude ? ca a fost tare demult si nu prea mai imi rasare nimic in cap la ce-a fost

ma chinuii sa imi aduc aminte daca era brigandine-u in shop sau nu :mrgreen:

imi aduc aminte ca pe interlude au bagat life stonurile de augment


Pana la C grad gasesti in luxory shop.....da, life ston-urile .... T-rex cry lvl 10-12 si top ls 76....ce sa mai zic, nu mai exista silent vally parca nu ? locul de farmat mai frecventat era mos :) ... iop nu mai exista ....
aceii lupi nebuni care aveau un p atak mai mare ca player-ul :)) kokabura nu este parca ... caracterele pentru pvp cred ca sunt arcasii si magii in opinia mea ... altceva ? revin cu completari daca imi mai aduc aminte ceva :)) si poarta de la dion de neuitat aia :))

Apropo... cu cine joci pe server? ma refer daca ai cp sau cel putin un grup mai mic de prieteni cu care sa te intelegi sau esti singurel ?

vai dar taci , yraser are dreptate; PI top lvling spot dra e useless fiindca max lvl e 80. Interlude se rezuma la nr de OL de lvl 80 din ally; pretinzi ca esti oldstyle? adica stil vechi? sua vroiai sa zici oldschool? calmeaza-te ca daca mai faci un wall of text ca mai devreme o sa ma inec de la ras ... Concluzii iti cumpar un happy meal


=)))) nu esti intreg la minte ma .... si te mananca asa tare engleza? aici e sectiune pentru RO .... "PI top lvling sopt dra e useless findca max lvl e 80" ce ai vrut sa zici cu asta, ca nu pricep sincer ....?


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: DEX DESCHIDE SERVER NOU, < INTERLUDE LOWRATE > !!
PostPosted: Tue Feb 07, 2012 12:09 am 
Marquis
User avatar

Joined: Sat Nov 01, 2008 2:58 pm
Posts: 1136
Noua zona unde poti omori monstrii a fost adaugata in acest update numit "Interlude" , si este cunoscuta ca si Primeval Isle , adica Insula Primitiva; in aceasta locatie "exotica" poti intalni niste creaturi fantastice care te pot scapa de constipatia cerebrala de care dai dovada.

Pi e locul in care primesti cel mai mult xp per kill din Interlude , dar e useless fiindca poti farma doar dupa 78 acolo , si cum lvl cap-ul e setat pe 80 nu are rost , cand poti face aoe in fog pe cate 6 7 camere . Nici nu stiu de ce me obosesc .

Brb checking typos ca sa fiu sigur ca nu iti ingreunez nivelul de intelegere ...


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: DEX DESCHIDE SERVER NOU, < INTERLUDE LOWRATE > !!
PostPosted: Tue Feb 07, 2012 12:13 am 
Elder

Joined: Mon Mar 14, 2011 1:15 am
Posts: 107
Kata wrote:
Noua zona unde poti omori monstrii a fost adaugata in acest update numit "Interlude" , si este cunoscuta ca si Primeval Isle , adica Insula Primitiva; in aceasta locatie "exotica" poti intalni niste creaturi fantastice care te pot scapa de constipatia cerebrala de care dai dovada.

Pi e locul in care primesti cel mai mult xp per kill din Interlude , dar e useless fiindca poti farma doar dupa 78 acolo , si cum lvl cap-ul e setat pe 80 nu are rost , cand poti face aoe in fog pe cate 6 7 camere . Nici nu stiu de ce me obosesc .

Brb checking typos ca sa fiu sigur ca nu iti ingreunez nivelul de intelegere ...

Bolnavule mai uitate odata ce am zis eu despre pi .... si ce zici tu .. eu ma refeream la Trex care se afla in pi si spoturile de t rex nu sunt spoturii pentru xp sunt doar pentru crystale si top ls .....si uitate ce zicea tru ca sa afli dc am zis eu de t rex ratat pletos si prost.
PI E O INSULA MARE ... IAR MAJORITATEA SE DUC ACOLO DOAR PENTRU TOP LS SI CRY ... E O MODALITATE SIMPLA DE A FACE UN BAN GRAMADA :))
Asa ca vezi de bagajul tau, ca degeaba ai intrat tu in discutie nu era vorba despre spoturile de xp din pi ....era vorba doar de T rex tu daca faci xp si la T rex atuci bv tie esti cool.


Last edited by SoulTaker on Tue Feb 07, 2012 12:18 am, edited 1 time in total.

Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: DEX DESCHIDE SERVER NOU, < INTERLUDE LOWRATE > !!
PostPosted: Tue Feb 07, 2012 12:16 am 
Marquis
User avatar

Joined: Sat Nov 01, 2008 2:58 pm
Posts: 1136
hai sa te fac sa intelegi , omul a intrebat la ce se reuzma interlude.

PI cea mai buna zona de xp

PvP - > Foi + orice iti coace mintea

intelegi ce am spus eu?


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: DEX DESCHIDE SERVER NOU, < INTERLUDE LOWRATE > !!
PostPosted: Tue Feb 07, 2012 12:25 am 
Elder

Joined: Mon Mar 14, 2011 1:15 am
Posts: 107
Kata wrote:
hai sa te fac sa intelegi , omul a intrebat la ce se reuzma interlude.

PI cea mai buna zona de xp

PvP - > Foi + orice iti coace mintea

intelegi ce am spus eu?


Esti mare ratat ... sincer, ori esti nebun ori cauti nod in papura ceva cu mine :))....chiar nu are logica ce zici tu ... cine a zis ca nu stie ce este PI ? si cine a pronuntat de xp-ul din PI sau de zonele de farm din PI? Eu am venint si am zis doar de acel T-rex mancalar cainii ca poti creste cristale la el de la lvl 10 pana la 12 si plus ca mai dropeaza si top LS 76 ... care nus asa de ieftine nici una din astea 2.
Iar acu te trezesti tu sa vii sa ma faci pe mine sa cred ca esti nebun cu replica ta ... "ca pi e o zona cu cel mai bun xp si ca e bagat de la interlude pana in zilele noastre :))" e na cine a zis ca nu stie ce este ala pi ? am zis ca nam inteles ce vrei tu sa exprimi prin engleza ta bogata si neobosita .....


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy