Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 26, 2008 9:28 am 
Baron
User avatar

Joined: Thu Apr 03, 2008 3:03 pm
Posts: 216
Location: Look behind you...
E...aici ai dreptate..daca-ti adori charul si joci mult timp cu el incepi sa-i cunosti partile bune si cele slabe...stii cum sa lupti cu el si stii si de ce sa te feresti...automat ca devii mult mai bun in PVP si oly.
Eu am Sk pe subclasa si bijuterii mult mai bune ( anthy earing +7 ;zaken +7 ;baium +7 , queen ant ring +8 si tatteosian neck.+ 9) si nu eram tankul principal al clanului( era un paladin).Serverul era X7(retail like) si toate sunt luate de la raizi si enchantate in timp.
Cel mai mare avantaj il aveam de la SOM (magic power)+7 cu augument WM lvl 10....asa ca nu era neaparat nevoie sa prinda lighting strike...doar 1-2 crit pe life drain... 8) si crede-ma ca prindeam o gramada de crit.
Itemele pot decide de multe ori cine castiga...asta e clar.
Despre augument...hmm...ori este "chance"sa prinda doom cand te loveste ...ori este pur si simplu incadrat la psihic skill (bubuit) -multe dintre augumente sunt incadrate aiurea.(pe un alt server am avut hurricane pe spoiler si il dadea uneori cand loveam cu bluntul :lol: fara sa castez io)

_________________
Bye bye baby,
I can't believe it, these niggas done shot my baby,
The only thing that make me go crazy, somebody gonna feel my 380 !


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 26, 2008 11:36 am 
Viscount
User avatar

Joined: Fri Dec 14, 2007 3:26 pm
Posts: 319
Location: Romania
Daca vrei sa rulezi oly style fa-ti un Phoenix Knight sau un Eva's Templar. Heals si Touch of life ftw :D

_________________
Image

LOL


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 26, 2008 12:15 pm 
Elder

Joined: Sun Aug 31, 2008 12:33 pm
Posts: 114
best tank SK because he doesn;t get debuffs and has chances to kill mainly all mages , DA and pala are slow and if their shiled stun doesn't land they are dead , forge the panther it's fkn useless if the tank has under 100 speed and a sps/sph has ~175 not to mention , cancel and the massive damage from the sph :)

btw someone translate my post lolol xD


Edited :

cel mai bun tank SK pentru ca el nu ia debuffe si are sanse sa omoare in general toti magii, DA si pala sunt inceti si daca stun shieldu nu prinde sunt morti, bazandu'te pe pantera ii a drq de inutil daca tanku are sub 100 speed si un sps/sh are ~175 sa nu mentionez, cancel si dmg'ul masiv de la sh :)

app cineva sa traduca postul meu lolol xD


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 26, 2008 2:48 pm 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
Hehe. :)

Sk castiga overall pentru simplul fapt ca ARE o sansa vs mage, in timp ce DA-ul chiar are sanse slabe. Da, are pantera care il ajuta cand este vorba de vs tank si vs dagger, insa in pvp cu sk tine minte ca sk-ul se poate folosi de pantera pentru a-si hrani hp-ul. Root panther si ce-o sa faca DA-ul? Nimic. E terminat fara pantera.
Plus ca sk-ul incepe pvp-ul cu siguranta ca adversarul nu are cp. Touch of shilen este tod fara necesitatea hp-ului. Cand sk-ul va atinge 70% hp, vei fi trecut deja prin 2 cancel-uri.

_________________
<reddit rando> wrote:
What off platform you dog? Off platform hasn't been a thing in years this game is only playable using Java and if you believe otherwise you're too stupid because every server you played has been Java

fosho!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 26, 2008 11:35 pm 
Vassal

Joined: Sun Apr 13, 2008 1:14 pm
Posts: 20
App tanku meu are 128 speed.
safe anchant la iteme e +3 si asta pur si simplu ma amuza cum ma ia debuff DA si sk are cele mai amri sanse impotriva magilor(scuze am reformulat)
daca prinde shield stun pe mag ceea ce e probalbil pt ca are conu mic ai mari sanse sa bati .agresion.hamstring si shackle.
in oli pantera hit normal 40% din cp crit hit tot cp.( da e encahntata ca skil).
:P :P :wink: :wink: [/img]


Last edited by grigorebogdan on Sat Sep 27, 2008 8:53 pm, edited 1 time in total.

Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 27, 2008 3:16 am 
Baron
User avatar

Joined: Thu Apr 03, 2008 3:03 pm
Posts: 216
Location: Look behind you...
De unde citesti tu ca io unu nu-mi dau seama ? :shock:
In primul rand a zis ca are cele mai mari sanse ca tank impotriva magilor !
In al doilea rand Icarus a specificat clar IN PVP ....tu ai ce ai cu oly....doar despre oly vorbesti tu???
Fii atent...numai asa cateva skile(nu se folosesc in ordinea asta dar se poate si asa )....arest pe pantera...acum pe tine freezing strike..pa pa speed ...hex.pa pa pdef...power breake...pa pa patk...sting...incet dar iti papa hp...fuge si da drain pe pantera... (nu mai zic nimic de tod,lighting strike,judgment.si cubice ca deja e prea mult).
Daca il prinzi in root...cat dmg crezi ca o sa-i faci tu debufat complet si fara pantera??? Succes cu shield stun....
Nebuffat ...da..fiecare are sanse...dar buffat te manaca cu tot cu catelul tau . Oricum.luptele intre tank vs tank..sunt lungi si plictisitoare...
Repet....nici un char nu e imbatabil !!!

_________________
Bye bye baby,
I can't believe it, these niggas done shot my baby,
The only thing that make me go crazy, somebody gonna feel my 380 !


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 27, 2008 5:57 pm 
Marquis

Joined: Sun May 11, 2008 8:04 am
Posts: 1726
Asa e , in pvp SK vs DA ; SK-ul daca stie sa foloseasca skillele il cam rupe pe DA ...


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 27, 2008 6:50 pm 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
Fara sa mentionam sansa de a castiga pvp-ul din primele secunde (lightning strike).

_________________
<reddit rando> wrote:
What off platform you dog? Off platform hasn't been a thing in years this game is only playable using Java and if you believe otherwise you're too stupid because every server you played has been Java

fosho!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 27, 2008 8:57 pm 
Vassal

Joined: Sun Apr 13, 2008 1:14 pm
Posts: 20
Ma da imi place de voi "daca" intra aia "daca" intra aia.Trezirea !!!!e tank crezi ca prinde orice?crezi ca in timpul asta eu stau cu mainile in san fara sa dau shield stun root shield slamsi altele?
Vb despre oli pt ca acolo bufele nu conteza si poate fi un meci echilibrat fata de in war cand unu are bufe de pp alalat are full bufe de doom crier cov si song/dans.
Oricum nu o scot la cap cu voi am atat sk cat si da si clar da e superior din opinia mea.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 28, 2008 8:24 am 
Viscount
User avatar

Joined: Wed Sep 12, 2007 7:21 am
Posts: 467
dute ma cu superioritatea ta...Skul il rupe in 2 pe DA...dak shtie cum sa joace shi ce equip sa aiba!...orice prost shtie sa dea shield stun shi sa puna pantera sa dea...la SK e altceva,acolo trebuie sa shtii cum sa foloseshti skillurile...shi plus de cubice...deci taci naibii cu superioritatea ta!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 28, 2008 2:08 pm 
Marquis
User avatar

Joined: Fri Mar 28, 2008 7:22 am
Posts: 1309
e superior ptr ca e usor de folosit si trebuie sa dai vreo 3 butoane ptr DA

shield stun apoi ataci cu pantera apoi shield stun/root/agro ca sa mentii pantera in viatza

la sk ai lighting strike root hex pb drain health agro o multime si sa stii ca nici la DA shield stun nu prinde 100% deci sar putea sa dai 10 shield stun si sa nu prinda unu iar Sk sati dea MC cu lithing si sa mai si prinda :))

din cate am vazut char human sunt charuri cu care invetzi sa joci diferite clase cum ar fii dagger arcas tank buffer etc in schimb celelealte clase sunt ceva mai greu de jucat si evident mai puternice :)


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 28, 2008 4:58 pm 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
grigorebogdan wrote:
Ma da imi place de voi "daca" intra aia "daca" intra aia.Trezirea !!!!e tank crezi ca prinde orice?crezi ca in timpul asta eu stau cu mainile in san fara sa dau shield stun root shield slamsi altele?
Vb despre oli pt ca acolo bufele nu conteza si poate fi un meci echilibrat fata de in war cand unu are bufe de pp alalat are full bufe de doom crier cov si song/dans.
Oricum nu o scot la cap cu voi am atat sk cat si da si clar da e superior din opinia mea.

Pai sa vedem, cam tot ce are sk-ul are land rate foarte mare, mai putin lightening strike care are 40% base.

_________________
<reddit rando> wrote:
What off platform you dog? Off platform hasn't been a thing in years this game is only playable using Java and if you believe otherwise you're too stupid because every server you played has been Java

fosho!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 28, 2008 7:34 pm 
Viscount

Joined: Tue Nov 06, 2007 7:30 pm
Posts: 588
Location: comanesti
Icarus wrote:
grigorebogdan wrote:
Ma da imi place de voi "daca" intra aia "daca" intra aia.Trezirea !!!!e tank crezi ca prinde orice?crezi ca in timpul asta eu stau cu mainile in san fara sa dau shield stun root shield slamsi altele?
Vb despre oli pt ca acolo bufele nu conteza si poate fi un meci echilibrat fata de in war cand unu are bufe de pp alalat are full bufe de doom crier cov si song/dans.
Oricum nu o scot la cap cu voi am atat sk cat si da si clar da e superior din opinia mea.

Pai sa vedem, cam tot ce are sk-ul are land rate foarte mare, mai putin lightening strike care are 40% base.


dar tot un char care se bazeaza pe ,,daca" ramane

_________________
EUPHORIA wrote:
ON YESTERDAY I WAS ON MAH ABYSS WALKER WHEN FCKING TH WITH KRIS (LOL B GRADE)WAS RUNNING NEAR ME(IM LVL 43)SO I KILLED ON NOOB DESTRO,THIS TH WANNABE RUNS TO ME,TRYS TO KILL ME,AND DIED HAHAHA NOONE CAN FCKING BEAT AN AW


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 28, 2008 8:01 pm 
Vassal

Joined: Sun Apr 13, 2008 1:14 pm
Posts: 20
Ma d elfu are con mic deci prinde shield stun calumea.
SI pls care joaca pe wrath server numele meu e DarknestKnight va rog din suflet daca jucati datimi pm sa facem un pvp sa va scot ideile astea din cap!!!!!!!!! :twisted: :evil:
Nu joc de 2 zile l2 ci de 2 ANI!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 28, 2008 11:21 pm 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
Daca ti'ai gasit clasa cu care joci cel mai bine este un lucru bun, dar precizand ca nu joci lineage de putin timp ci de 2 ani nu te avantajeaza cu nimic.
Am prieteni care joaca l2 de cand a aparut si prieteni care joaca doar de 2 luni ce'or invatat mult mai rapid anumite lucruri fata de cei care joaca cu mine de mai mult de 5 ani de zile.
Acelasi lucru zic si pentru cei care joaca pe unul dintre srvrle oficiale sau or jucat, pentru ca pana la urma urmei nu conteaza unde joci/ai jucat, conteaza cu cine joci si caracterul tau pentru ca aceste 2 lucruri influenteaza jocul tau la lineage, la fel ca si la celelalte mmorpg'uri.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy