Post new topic Reply to topic  [ 131 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Wed Nov 05, 2008 8:45 pm 
Vagabond

Joined: Wed Nov 05, 2008 7:38 pm
Posts: 11
Icarus wrote:
Stelistu wrote:
sa-mi bag pula in cei care au proiectat fututu asta de joc ca sa ne futem noi zile si noptile jucandul si in toti cei care il joaca ca is mai prosti decat o pula beata........futule soacra la aia care ma fut pe mine la cap ca AW ii mai bun ca TH ......si pe FATA lu soacra lor.........

Ce inteligent... Sa-mi mananci cacatul, te fac oricand adventurer vs gh. La 78 adv ia cel mai mare nerf posibil.

Lasa tu exemplele cu DvP ca ala joaca numai cu sub-ul de sps.


1 vs 1 intre daggeristi adv castiga.
daca aw are focus death si th nu nu e mare scofala... focus death da cu 30% mai mult cd din spate fata de focus power.... insa focus power da pe langa 60% cd din spate si 30% din lateral deci se echilibreaza...
th - dash vs aw - bl bolow...
th - critical blow vs aw - mortal strike...
th - trick + switch (are acelasi efect ca trick in pvp) vs aw - trick

dupa mine skilurile despre care vam vb ii fac egali... dar
aw - hex freezing strike

th - pasiva de atk speed + stealth + fake death + vital force

si

de con 32 , dex 34 => con 36, dex 38
human con 40 , dex 34 => con 44 , dex 34

adv stun rezist > gh stun rezist. implicit la 1 vs 1 daca adv nu prinde bluff gh e praf cu blowurile din fata in schimb adv chiar daca nu prinde bluff poate sa foloseasca trick & switch si sa dea din lateral unde are bonus de la focus power. aceiasi tactica poate sa o foloseasca si gh dar e in inferioritate dupa mine. in orice caz nu discutam despre gh vs adv ci in general... e simplu gh da cel mai mare dmg din spate , adv da cu 30% mai putin dar da si din lateral.

inca o strategie pe care o practic cu adv cand nu mai am mana intrun mass pvp.... focus chance + cutit cu focus (naga/bo) si merge destul de bine comparativ cu aw care e mort dupa ce i se duce mana :)


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Wed Nov 05, 2008 9:19 pm 
Heir
User avatar

Joined: Sat Nov 01, 2008 8:56 pm
Posts: 68
Icarus wrote:
Stelistu wrote:
sa-mi bag pula in cei care au proiectat fututu asta de joc ca sa ne futem noi zile si noptile jucandul si in toti cei care il joaca ca is mai prosti decat o pula beata........futule soacra la aia care ma fut pe mine la cap ca AW ii mai bun ca TH ......si pe FATA lu soacra lor.........

Ce inteligent... Sa-mi mananci cacatul, te fac oricand adventurer vs gh. La 78 adv ia cel mai mare nerf posibil.

Lasa tu exemplele cu DvP ca ala joaca numai cu sub-ul de sps.


looooool ce injuraturi "cacacioase" ai scos :D stelistule,sa ne mananci cacatii ^ ^ cu tot cu adv tau... dvp gay-fan-boy ce esti :D

_________________
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Nov 28, 2008 11:41 pm 
Vassal
User avatar

Joined: Fri Oct 03, 2008 9:09 am
Posts: 32
Location: Romania, Bucharest
Human Fighter nu are DEX 34 decat cu dye !!! atentie MBlue !!!
O sa vorbesc in acest post despre Fighteri in special.
Uitete pls pe http://www.lineage2.com/Knowledge/race_human.html si http://www.lineage2.com/Knowledge/race_darkelf.html si spune-ne inca odata ce are un Human Fighter amarat in plus fata de Dark Elf Fighter ca nu doar CON si DEX conteaza...mai sunt si:
INT > ajuta orice clasa din jocu asta, pe Fighter in special sa prinda debufele sale(Gandi-ti-va ca Dark Elf Fighter are cel mai multe debufe si pe deasupra cel mai mare INT)
WIT> ajuta cel mai bine la un dye +INT-WIT :D (nu ii inteleg pe cei care scad din Int pt a pune la Wit...de ce sa prinzi mai repede cand risti sa nu mai prinzi deloc !!!)
MEN> nu prea conteaza din moment ce vorbeam despre TH vs AW xD
Si ca sa nu ziceti ca sunt off-topic: Futu-le natia masii lor de polonezi borati ca sunt un batz in cur cand ai nevoie de ei ><

_________________
http://www.l2mmorpg.com/


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 29, 2008 2:38 am 
Marquis
User avatar

Joined: Fri Mar 28, 2008 7:22 am
Posts: 1309
Zmeu wrote:
Human Fighter nu are DEX 34 decat cu dye !!! atentie MBlue !!!
O sa vorbesc in acest post despre Fighteri in special.
Uitete pls pe http://www.lineage2.com/Knowledge/race_human.html si http://www.lineage2.com/Knowledge/race_darkelf.html si spune-ne inca odata ce are un Human Fighter amarat in plus fata de Dark Elf Fighter ca nu doar CON si DEX conteaza...mai sunt si:
INT > ajuta orice clasa din jocu asta, pe Fighter in special sa prinda debufele sale(Gandi-ti-va ca Dark Elf Fighter are cel mai multe debufe si pe deasupra cel mai mare INT)
WIT> ajuta cel mai bine la un dye +INT-WIT :D (nu ii inteleg pe cei care scad din Int pt a pune la Wit...de ce sa prinzi mai repede cand risti sa nu mai prinzi deloc !!!)
MEN> nu prea conteaza din moment ce vorbeam despre TH vs AW xD
Si ca sa nu ziceti ca sunt off-topic: Futu-le natia masii lor de polonezi borati ca sunt un batz in cur cand ai nevoie de ei ><

esti retard rau
wit = cast speed + hold resist si credemah ca daca scazi int nland rate nu scade considerabil
men ??? lol asta e inutil contra fighteri
in rest ai dreptate
ah si ca sa fiu on topic
pishamas pe muia ta de copil facut in pubela


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 29, 2008 10:29 am 
Vassal
User avatar

Joined: Fri Oct 03, 2008 9:09 am
Posts: 32
Location: Romania, Bucharest
manca-mi-ai pl de incult de ce nu citesti tot ce scriu ??? am si zis ca men nu prea conteaza pt ca vorbesc de fighteri...si de ce sa conteze cast spd si hold resist la AW de exemplu ??? Are Escape Shackle si iese din cacat imediat.

_________________
http://www.l2mmorpg.com/


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 29, 2008 11:05 am 
Viscount

Joined: Tue Nov 06, 2007 7:30 pm
Posts: 588
Location: comanesti
Zmeu wrote:
manca-mi-ai pl de incult de ce nu citesti tot ce scriu ??? am si zis ca men nu prea conteaza pt ca vorbesc de fighteri...si de ce sa conteze cast spd si hold resist la AW de exemplu ??? Are Escape Shackle si iese din cacat imediat.


pt k nu poti sa pui +int pe fighteri idiotu dreacu..marsh la kkt inapoi

_________________
EUPHORIA wrote:
ON YESTERDAY I WAS ON MAH ABYSS WALKER WHEN FCKING TH WITH KRIS (LOL B GRADE)WAS RUNNING NEAR ME(IM LVL 43)SO I KILLED ON NOOB DESTRO,THIS TH WANNABE RUNS TO ME,TRYS TO KILL ME,AND DIED HAHAHA NOONE CAN FCKING BEAT AN AW


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 29, 2008 11:18 am 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
Daca poti pune +wit/-int inseamna ca poti pune si +int. Nu poti pune dyeuri +/- men pe fighteri si dyeuri +/- int pe OL/WC/SE/EE/BS/PP, suporti.

De ce sa pui +wit/-int pe fighteri in general?. Resist root/shackle/arrest + casting speed la self heals,hex,power break,freezing strike etc. Tot Int'u care il vei scadea nu iti va scadea mai deloc sansa de land a curseurilor.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 29, 2008 11:24 am 
Viscount

Joined: Tue Nov 06, 2007 7:30 pm
Posts: 588
Location: comanesti
n-are cum mie nu mi-a mers sa pun+int pe fighteri si am incercat de mai multe ori

_________________
EUPHORIA wrote:
ON YESTERDAY I WAS ON MAH ABYSS WALKER WHEN FCKING TH WITH KRIS (LOL B GRADE)WAS RUNNING NEAR ME(IM LVL 43)SO I KILLED ON NOOB DESTRO,THIS TH WANNABE RUNS TO ME,TRYS TO KILL ME,AND DIED HAHAHA NOONE CAN FCKING BEAT AN AW


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 29, 2008 11:26 am 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
Incearca pe alt srvr poate. Atata timp cat poti scadea int, trebuie sa poti si baga int.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 29, 2008 11:28 am 
Vassal
User avatar

Joined: Fri Oct 03, 2008 9:09 am
Posts: 32
Location: Romania, Bucharest
Daca te mananca-n fund sa faci afirmatii gresite...nu poti la Fighteri sa faci combinatii de Int si Men, dar de Int si Wit se poate prea bine.
Kent eu nu inteleg cum de nu iti scade mult sansa de land curse...uitete si tu la Orc Mystic cat de mic are Int...si prind foarte greu Sealurile pe OL...e frustrant sa nu le prinzi mai ales cand are si Wit varza si dureaza sa le dai de multe ori fara succes.

_________________
http://www.l2mmorpg.com/


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 29, 2008 11:42 am 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
Pai prinzi greu pentru ca sealurile nu au sansa de 80% ci de 60% si pentru ca ai Int mic din start. Si nici nu mai poti baga Int.
Dar nu conteaza aia. La mass pvp tot OL'ii sunt cei mai importanti. Primul lucru care il vei face este sa omori OL'ii, dupa care healerii/eroii. Dupa mine, daca le omori OL'ii, batalia este castigata.

Si de ce nu se simte daca scazi Int la fighteri. Pentru ca ai Int deja mic si orice +/- nu se va simti mai deloc. Eh acuma poti sa zici si de wit, ca si wit'ul il au mic. De'aceea al 3'lea dye +wit/-int ; +int/-wit nu are mare importanta. Eu prefer sa am wit care sa'mi ocupe al 3'lea slot. Eu zic ca ii bun si in oly.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 29, 2008 8:20 pm 
Vassal
User avatar

Joined: Fri Oct 03, 2008 9:09 am
Posts: 32
Location: Romania, Bucharest
Smahoz!!! acum unde mai este conflictul ??? Am redeschis flameul pt ca mai vreau sa vad ardeleni injurandu-se intre ei...gen nuteteme vs. diesel. Hai e plina Romania, unde e spiritu romanesc de "RIDICAT IN SLAVI" ???

_________________
http://www.l2mmorpg.com/


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 29, 2008 9:04 pm 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
MBlue wrote:
1 vs 1 intre daggeristi adv castiga.
daca aw are focus death si th nu nu e mare scofala... focus death da cu 30% mai mult cd din spate fata de focus power.... insa focus power da pe langa 60% cd din spate si 30% din lateral deci se echilibreaza...
th - dash vs aw - bl bolow...
th - critical blow vs aw - mortal strike...
th - trick + switch (are acelasi efect ca trick in pvp) vs aw - trick

dupa mine skilurile despre care vam vb ii fac egali... dar
aw - hex freezing strike

th - pasiva de atk speed + stealth + fake death + vital force

si

de con 32 , dex 34 => con 36, dex 38
human con 40 , dex 34 => con 44 , dex 34

adv stun rezist > gh stun rezist. implicit la 1 vs 1 daca adv nu prinde bluff gh e praf cu blowurile din fata in schimb adv chiar daca nu prinde bluff poate sa foloseasca trick & switch si sa dea din lateral unde are bonus de la focus power. aceiasi tactica poate sa o foloseasca si gh dar e in inferioritate dupa mine. in orice caz nu discutam despre gh vs adv ci in general... e simplu gh da cel mai mare dmg din spate , adv da cu 30% mai putin dar da si din lateral.

inca o strategie pe care o practic cu adv cand nu mai am mana intrun mass pvp.... focus chance + cutit cu focus (naga/bo) si merge destul de bine comparativ cu aw care e mort dupa ce i se duce mana :)

Stai asa prietene, ca o dai in razneuri. In primul rand, focus death da doar +30% in plus de la spate fata de focus power. Dar uiti ceva. De la spate land rate nu e 100%. Pe cand un aw are 99% success de la spate. Faza cu lateralul nu e prea folositoare in pvp, din moment ce ala este ori cu spatele la tine (bluff), ori cu fatza la tine. Trebuie sa fie retardat sa se miste intr-o parte si-n alta.

Th-ul are con mare, ai dreptate. Dar ii lipsesc 4 dex care chiar se observa in materie de speed. Apoi, aw are str cu 1 mai mare, nu ca ar fi mare factor, dar asa ca chestie, pentru ca vreau sa demonstrez ceva. Aw-ul are investit in capabilitati magice. Nu uita, staturile nu fac toata clasa. Ci skillurile. Hex, power break, slow. Ia zi-mi tu mie ce e mai rau decat un backstab de la un aw in focus death, cat tu ai hex? De multe ori mi s-a intamplat sa fac 1-hit pe glad. Pentru ca gladul se bazeaza pe cp. Backstab iti arde hp-ul -> e destul de posibil. Chiar azi dimineata am dat intr-un glad 6k crt back.

La faza fara mana... Stai linistit. Cu 35 mana adica 3 tick-uri, aw-ul iti da hex. Si vine in tine melee. Apropo, focus chance nu are niciun sens in ceea ce ai prezentat tu.

_________________
<reddit rando> wrote:
What off platform you dog? Off platform hasn't been a thing in years this game is only playable using Java and if you believe otherwise you're too stupid because every server you played has been Java

fosho!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: injuraturi "a la romanes"
PostPosted: Sat Dec 13, 2008 1:47 am 
Vagabond

Joined: Fri Dec 12, 2008 12:19 pm
Posts: 1
1. LUAVASH NATIA IN PULA DEW LA MAIMUTA LA ROBOT
2. USCAMIASH CHILOTII PE CRUCEA MATII [TROUBLEMAKER]

1.FUTUTEAR DUMNEZAU CU HRISTOSU SCOS !
2.SA-MI FAC SCHIURI DIN MORMANTU MATI
3.SO FUT PE MATA PANA LA REFUZ [SPK ]

1.BAGAMEAS POLA PESTE MATA IN CADA
2.SA DAU LA MUIE LU MATA PANA FACE CLABUCI LA GURA
3.CAMACAMAS PE MORMANTU MATI SA AI UNDE SA-TI INFINGI LUMANARILE[Mnk^]


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Thu Jan 01, 2009 11:46 am 
Vassal
User avatar

Joined: Fri Oct 03, 2008 9:09 am
Posts: 32
Location: Romania, Bucharest
La Multi Ani!

_________________
http://www.l2mmorpg.com/


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 131 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy