Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Sfaturi pentru un Mystic Muse
PostPosted: Thu Jul 30, 2009 1:42 am 
Vagabond

Joined: Thu Jul 30, 2009 1:32 am
Posts: 2
Buna dimineata tuturor.
Am si eu urmatorul car: Main : 78 MM Dc rob+4 homu+acu+10 tts set+3 IC shield
Sub: 78 sagi draco set si DB+focu+3
Cardi : 77
Destro :78

Cu parere de rau nu sunt foarte bun la pvp pe MM si din cate am citit pe aici MM ar trebui sa rupa ...... puteti sa imi dati niste sfaturi cum sa fac pvp cu MM ce skiluri trebuie folosite elixirele cand sa le folosesc si o metoda rapida de a folosi cp pots ?

Apreciez ajutorul si va multumesc anticipat.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 30, 2009 2:22 am 
Marquis
User avatar

Joined: Sat Nov 01, 2008 2:58 pm
Posts: 1136
mai intai postezi intrun topic despre nukeri spunand ca spsul e cel mai tare , si apoi deschizi un subiect cerand detalii despre aceeasi clasa;

spsul se bazeaza pe c speed , m crits ; trebe sa ai un minim de lvl 79 iar un homu cu acumen fie el si la + 10 nu se compara cu o AM cu water stones si acumen pe ea; ca skiluri ai unul dintre cele mai bune din joc si anume cancel; trebe sa fii minim 79 ca sa iei ice vortex crusher ; deci farmeaza cat poti ; fa rost de un set de s80 sau major arcana ; DC-ul e bun insa daca elemental attribute system merge pe sv , e depasit;


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 31, 2009 1:33 pm 
Vagabond

Joined: Sun Jul 26, 2009 11:54 am
Posts: 8
si nu uita +4 con +4 wit +4 int :P


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 31, 2009 3:47 pm 
Grand Duke
User avatar

Joined: Mon May 25, 2009 7:08 pm
Posts: 5185
Kata wrote:
mai intai postezi intrun topic despre nukeri spunand ca spsul e cel mai tare , si apoi deschizi un subiect cerand detalii despre aceeasi clasa;

spsul se bazeaza pe c speed , m crits ; trebe sa ai un minim de lvl 79 iar un homu cu acumen fie el si la + 10 nu se compara cu o AM cu water stones si acumen pe ea; ca skiluri ai unul dintre cele mai bune din joc si anume cancel; trebe sa fii minim 79 ca sa iei ice vortex crusher ; deci farmeaza cat poti ; fa rost de un set de s80 sau major arcana ; DC-ul e bun insa daca elemental attribute system merge pe sv , e depasit;


frate esti prost lasa-te de l2 ...


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 31, 2009 3:50 pm 
Marquis
User avatar

Joined: Sat Nov 01, 2008 2:58 pm
Posts: 1136
sa trezit cocalaru sa vorbeasca.. dovedeste cu ce am gresit tontule.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 31, 2009 3:55 pm 
Grand Duke
User avatar

Joined: Mon May 25, 2009 7:08 pm
Posts: 5185
esti prost nu vezi ca omu` nu-si permite nici o arcana mace si tu il iei cu s80? si cine te-o traumatizat cu faptu ca tre` un minim 79 pentru pvp? DA ice vortex crusher e un skill esential insa din cate imi aduc eu aminte superwoman de pe dex 4x a devenit hero pe sps la lvl 77 deci habar n-ai ce vorbesti..


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 31, 2009 4:04 pm 
Marquis
User avatar

Joined: Sat Nov 01, 2008 2:58 pm
Posts: 1136
taci naibii de non factor ; vb tampenii; a zis baiatu ca nu-si permite s80? sau o arcana mace; esti prost de bubui; asa ca date-n balega sa nu te bazaie musk; apropos ador sa fac flame pe idioti ca tn care cred ca stiu sa joace mai bn ca altiil; ai auzit de feed in oly? nu . Din partea mea ar trebui sa te sinucizi si te opresti prin a mai posta tampenii; era a grade a trecut ; daca tot vorbesti de dex , vei observa ca oameni crafteaza s80 acolo.

nu ma dau expert , dar xmvp daca macar ai iesi din grota ai observa si alte lucruri nu numai peretii aia mazgaliti.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 31, 2009 4:27 pm 
Grand Duke
User avatar

Joined: Mon May 25, 2009 7:08 pm
Posts: 5185
ca u mare factor esti ratatule.. esti prea prost sa-ti dai seama ca daca si-ar fii permis arcana mace sau s80 (looolll) nu ar mai fii avut amaratu` ala de homu? si nu, nu am auzit de feed si da, joc pe dex insa habar n-aveam ca oamenii crafteaza s80 acolo.. apropo, e usor sa zici ca toata lumea (inclusiv superwoman) lua feed la oly cand tu nici nu stii cu ce se mananca serveru` ala.. stii ce inseamna FAILED? cam asta te caracterizeaza in momentu` asta, data viitoare mai documenteaza-te in ceea ce priveste l2 (sau "logica") si apoi putem sta la taclale ok bubu?


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 31, 2009 4:31 pm 
Marquis
User avatar

Joined: Sat Nov 01, 2008 2:58 pm
Posts: 1136
ce e ? te doare prostia? ai vazut tu ca nu joc pe dex ? sarmanule.... cand incerci sa faci pe desteptu gandeste-te mai bn; pana atunci ti-am zis du-te inapoi in grota , si plangi din cauza faptului ca n-ai reusit sa aduci nici un argument impotriva a ceea ce eu am afirmat in primul post; dar de la ratati ca tn ce sa te astepti. :) pana atunci crafteaza si tu un full plate si incearca sa ajungi hero sps cu un char d lvl 77 , super eroule.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 31, 2009 4:38 pm 
Grand Duke
User avatar

Joined: Mon May 25, 2009 7:08 pm
Posts: 5185
hai ca deja o dai in offtopic complet.. nu mai are rost sa-mi bat capu` cu tine.. pa !


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 31, 2009 4:40 pm 
Marquis
User avatar

Joined: Sat Nov 01, 2008 2:58 pm
Posts: 1136
ciao amaratule.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: Sfaturi pentru un Mystic Muse
PostPosted: Fri Jul 31, 2009 5:04 pm 
Grand Duke
User avatar

Joined: Mon May 25, 2009 7:08 pm
Posts: 5185
zerocoolonair wrote:
Buna dimineata tuturor.
Am si eu urmatorul car: Main : 78 MM Dc rob+4 homu+acu+10 tts set+3 IC shield
Sub: 78 sagi draco set si DB+focu+3
Cardi : 77
Destro :78

Cu parere de rau nu sunt foarte bun la pvp pe MM si din cate am citit pe aici MM ar trebui sa rupa ...... puteti sa imi dati niste sfaturi cum sa fac pvp cu MM ce skiluri trebuie folosite elixirele cand sa le folosesc si o metoda rapida de a folosi cp pots ?

Apreciez ajutorul si va multumesc anticipat.


lvl ok pentru pvp decent insa ai nevoie de skillele de 79 deci daca ai un ee cu powa faci dualbox si farmezi pana la 79, in caz contrar iti cauti un party cu clanul/random party prin mos/it/pagan etc ... dc set e ok safe ench insa daca l-ai face +6 ar fii perfect (n-ai idee ce pdef vei avea) ... homu+10 mmm e bun decat nimic insa va trebuii sa faci q din it pentru rec de arcana mace, spoil in mos pentru parti si farm/spoil pentru restu` de mats si daca ai noroc la craft o sa ai AM ... partea grea e cu soulcry13 ... daca ai clan bun nu-ti va lua mult timp pana iti cresti cry la rbp ... in caz contrar ai ce farma pentru el, mult si bine :d cam atat cu equip. la pvp, sps se bazeaza pe cast speed-ul enorm pe care il are ... astfel va trebuii sa profiti de acest lucru. cast speed mare => mai multe magic crit hits => mai multe gf-uri din partea ta ^^ +5 wit +4 int -9 men si esti numa bun pentru pvp ... elixirele de cp le folosesti in general cand nivelu` cp-ului tau e 0 sau mai putin de 0 ... cele de hp personal le folosesc cand hp-ul meu e coborat de jumate ... iar cele de mp e evident ca le folosesti cand nu mai ai mana. la 79 inveti un skill numit ice vortex crusher pe care il vei folosii dupa ce vei folosii ice vortex pe enemy si bineinteles numai daca vortexu` "prinde" daca pot spune asa.. usefull combo: surrender to water + ice vortex + ice vortex crusher => end of pvp (de cele mai multe ori). desigur, cand ai enemy precum daggers/archers e esential sa folosesti debuffuri precum frost bold/throne of ice/curse weakness etc si sa nu uitam de cancellation - debufful de baza al sps-ului.. cat despre cp pots.. ai putea face un macro de genul.. pe prima bara pui un grater cp pot, pe a doua un cp pot iar pe a 3-a scrii /delay 1 si tot asa pana ajungi la bara a 12-a.. macro-ul il poti pozitiona intre skillele de baza (daca vrei sa tastezi) sau pe randul al 3-lea de skillbar (daca vrei sa folosesti mouse-ul).. astfel vrei incarca 250 cp in loc de 200.. alta metoda mai rapida nu stiu, auto cp pot e interzis pe majoritatea serverelor iar nostromo nu stiu daca iti permiti/daca e permis pe server (pentru mai multe detalii poti cauta pe google). cam gata:) sper ca ti-am fost de ajutor.
hf


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 04, 2009 12:37 am 
Count
User avatar

Joined: Sun Sep 16, 2007 10:44 am
Posts: 909
zerocoolonair wrote:
Buna dimineata tuturor.
Am si eu urmatorul car: Main : 78 MM Dc rob+4 homu+acu+10 tts set+3 IC shield
Sub: 78 sagi draco set si DB+focu+3
Cardi : 77
Destro :78

Cu parere de rau nu sunt foarte bun la pvp pe MM si din cate am citit pe aici MM ar trebui sa rupa ...... puteti sa imi dati niste sfaturi cum sa fac pvp cu MM ce skiluri trebuie folosite elixirele cand sa le folosesc si o metoda rapida de a folosi cp pots ?

Apreciez ajutorul si va multumesc anticipat.


dye +5wit +4int , DC robe set +4 e perfect cel mai bun set pentru un mm incearca sa craftezi arcana mace acu tot cu acumen normal ...

in pvp tot ce trebuie sa faci este sa te concentrezi ....nu sa intrii in panica si spamezi toate skille ca nebunu ;))

pe fighteri ii omori cu slow , e sigura ta arma cu care ai putea invinge ... ideea e sa stai cat mai departe posibil pentru a nu incasa skille melee care te-ar putea omori instant
deci : frost bolt ... sa fii atent pe dmg panel acolo sa vezi daca a picat sau nu ... dai surrender si inca un frost bolt daca e nevoie incerci si cancel pentru a obtine un avantaj asupra lui , continui cu ice vortex si in acelasi timp incerci si sa fugi de el apoi il aranjezi doar cu cateva hydro blast
desigur trebuie sa ai la indemana CP pots ( f2 f3 ... ) sa nu mori dintr-un posibil crit pe vreun skill de la distanta

cand te lupi contra alti magi trebuie sa folosesti multe CP pots , elixire si desigur sa fugi cand nu mai ai viata ... incarci CP si te intorci inapoi astfel nu vei putea muri niciodata doar daca incasezi vreun magic crit ;(( ca sa faci acest lucru cat mai eficient posibil sa folosesti si frost bolt vs magi ... ca sa ai avantaj in speed

eu invingeam orice mag in felul urmator :

frost bolt , surrender , cancel .. fuga + cp restore , surrender hydro blast cancel hydro hydro .... asta era pe cand nu foloseam program pentru CP pots si cand nu aveam arcana mace doar un amarat de SOm xD

strategiile pvp sunt mult mai multe si mai complexe , ele difera la fiecare clasa cu care te lupti ... eu ti-am sugerat doar ce era de baza ... urmeaza ca tu sa descoperi ce este de facut in fiecare pvp

_________________
[quote="GoDs3nD"]and u think ur pala is so haxd that has infinite mana to spam sacrifice?[/quote]

[quote="Nekys"]I have seen l2j servers with a lot of people, 5000+ and no lag.[/quote]


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: Sfaturi pentru un Mystic Muse
PostPosted: Wed Feb 17, 2010 6:14 pm 
Vassal

Joined: Wed Sep 19, 2007 9:40 am
Posts: 40
Sal, am si eu nevoie de un sfat. Sunt Mm lvl 79 si am SP doar pentru un singur skill. Pe care din cele 3 sa-l aleg, pentru pvp? Ma gandeam la ice vortex crusher.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: Sfaturi pentru un Mystic Muse
PostPosted: Wed Feb 17, 2010 8:52 pm 
Count
User avatar

Joined: Sun Sep 16, 2007 10:44 am
Posts: 909
da baga crusher

_________________
[quote="GoDs3nD"]and u think ur pala is so haxd that has infinite mana to spam sacrifice?[/quote]

[quote="Nekys"]I have seen l2j servers with a lot of people, 5000+ and no lag.[/quote]


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy