Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: un mic ajutor va rog :)
PostPosted: Sat Apr 11, 2009 11:54 pm 
Vassal

Joined: Sun Aug 10, 2008 6:05 pm
Posts: 35
salut.. imi puteti explica si mie care-i "treaba cu manor system-u`"? adica.. in ce consta.. cum se foloseste.. ce beneficii ai daca il folosesti. va rog faceti-va timp 3 min si incercati sa-mi raspundeti daca se poate :)

multumesc.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Apr 12, 2009 12:39 am 
Viscount
User avatar

Joined: Fri Feb 01, 2008 12:07 am
Posts: 399
prin manor faci rost de materiale foarte repede... depinde de server, dak merge klumea sau nu

manor sistem sta cam asa:
te duci intro zona sa zicem, aden, si cumperi un aunmit tip de samantza, red coba (alt exemplu) si un harvester. samantza iti zice ce lvl tre sa ai u si ce lvl tre sa aiba mobu ca sa functioneze calumea. dak o cumperi idn Aden vei putea sa o folosesti numai pe teritoriu adenului, de exemplu forbiden gateway... ia grija, fiecare manor agent are un anumit nr de seeds pe care il vinde

te duci la mobul indicat, dai samanta pe el( e ca un fe lde spoil) si dupa ce il omori dai harvest, cu harvester( ca un fel de sweeper). ai o sansa sa culegi fructe pe care le schimbi in aden pe materiale. in fuctie de fruct e is materialu pe care il primesti. ai grija ca primeste un nr limitat de fructe. cam atat. eu tiam zis din cate am folosit si eu sper sati ajute

_________________
"The things U own, end up owning U!!!"

"take the REDPILL and I'll show U how deep the rabbit hole goes."


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Mon Apr 13, 2009 11:45 am 
Marquis

Joined: Sun May 11, 2008 8:04 am
Posts: 1726
-manorul e setat de fiecare castel la reward si pret (daca , castelul nu are owner sau daca nu e setat manorul , nu vei putea cumpara seminte)

-e ca un fel de spoil , dai cu semintza si scoti fructul (seedurile alternative sunt mai slabe , tre sa dau de 3-6 ori sa prinda pe mob)

-pe un server populat , unde multi fac manor , o sa poti schimba fructele doar in primul minut dupa ce se da reward time (daca merge walker-ul nu o sa apuci sa cumperi niciun seed :D)

-in functie de teritoriu si de lvl semintei , te duci la mobi (tre sa corespunda si lvl-ul tau cu al semintei)

-de la manor se scot foarte multe maturi (depinde cum il seteaza aia care au castelul)

-cine are castelul , daca are activitate la manor , poate cumpara crystale , quick healling potions , giant book , si inca cva de la castel


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy