Post new topic Reply to topic  [ 123 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 13, 2009 7:49 pm 
Grand Duke
User avatar

Joined: Mon May 25, 2009 7:08 pm
Posts: 5185
acu' degeaba incerci sa pari inteligent:)

_________________
Image
Stef wrote:
without greece you was living now in mountains and forrest.


facepalm.png


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 13, 2009 8:25 pm 
Vagabond

Joined: Mon Mar 09, 2009 12:53 pm
Posts: 14
eviti raspunsu sau iti vine natural sa fii prost ?

n-ai raspuns la nimic din ce ti-am zis dekt sa postezi ca sa nu zici ca nu ai vorbit ceva .


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 13, 2009 8:30 pm 
Grand Duke
User avatar

Joined: Mon May 25, 2009 7:08 pm
Posts: 5185
te referi la.. ce srv joc?
nu, nu joc offi.. am jucat dex/wrath insa m-am lasat de ceva timp

_________________
Image
Stef wrote:
without greece you was living now in mountains and forrest.


facepalm.png


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 13, 2009 8:46 pm 
Vagabond

Joined: Mon Mar 09, 2009 12:53 pm
Posts: 14
vesnicul dex . un server atat de bun incat le-a luat o cronica intreaga sa fixeze mirage-ul , si multe altele precum fieldurile , etc .


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Mon Sep 14, 2009 2:43 am 
Marquis

Joined: Sun May 11, 2008 8:04 am
Posts: 1726
Xmvp wrote:
te referi la.. ce srv joc?
nu, nu joc offi.. am jucat dex/wrath insa m-am lasat de ceva timp


ba eu tiam zis cati pierzi timpul degeaba , doar daca te uiti la posts number :)...

w/e necro...
E adevarat ca e unul dintre cele mai slabe char la mass pvp ca nuker , si bunicel ca debuffer , insa nu se va ajunge niciodata la faze de genu "necro = debuffer , not nuker" , in 1v1 1v2 / small pvp , un necro e destul de folositor datorita vampiricului/dark vortex/TP= isi tine HP-ul destul de bine UP] si debufuri (anchor,silence etc)
*ca tot veni vb de small pvp , o sa vezi mai rar cnva care sati dea tie erase/sau sa fie preocupat de asa cva (da heal)
Elemental -> cele mai multe sunt rezist dark , deasemenea water/fire etc exista , atat pe arme , cat si pe armuri asa ca hai sa nu vb prostii despre elemental , ca nu totdeauna in orice ocazie prinzi fullbuffed pe rezist inamici (pp buff/song elemental nu dau dark rezist!!)

Hai luati si jucati pe offi/l2j/l2off serverele voastre si jucati in functie de ce, clasa va place... nare rost sa pierdeti vremea in discutii e genu asta!!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Mon Sep 14, 2009 9:21 am 
Elder
User avatar

Joined: Thu Dec 06, 2007 1:31 pm
Posts: 116
Location: Romania
Xmvp daca tu crezi ca acel quote pe care il ai la signature este ceva foarte lame check l2 calc . Adevarat ca am gresit , recunosc ... este vice-versa dar din toate posturile de pe aici cand ST este pus intr-un PvP se ajung la cuvinte de genul Anchor , Abyss .... ideea este ca daca intr-un small pvp 3 on 3 tu incepi sa faci pe nukerul ai sanse sa pierzi , eu cred ca mai intai arunci un Silence in dreapta , Anchor in stanga si un Mass Slow pe mijloc abia apoi incepi sa iti folosesti pretiosul nuke . Aceasta tactica sau daca o putea fi numita asa iti da de inteles ca este Nuker Type atunci chiar nu se poate vorbi cu tine si vorba lui depu ramai tu si cu prietenii tai care purtati DC pe Ol si ST ca sa castati mai repede nukes . Si nu este vorba de full resist , doar daca ai aruncat 1 -2 buffe deja damageul pe dark este crippeled . XMVP de ce nu pui la quote si ceea ce a zis prietenul tau Mario pentru ca se pare ca este mai noob ca mine . Pph / Sws nu are buffe de resist dark , mai intra si tu Mario prin jocul ala in care EU nu am treaba si cauta prin skille Unholy Resist si Song of Invocation . blah oricum numai postez pe forumul asta pocnit plin de whanabe pro players care nu au nici cea mai mica idee de cum decurge un PvP si iti dai seama de asta din topicurile existente . DEX server FTW 20 v 20 deja huge lag ... //fail


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Mon Sep 14, 2009 11:11 am 
Grand Duke
User avatar

Joined: Mon May 25, 2009 7:08 pm
Posts: 5185
deci nu insinuez ca necro e imba nuker insa (gloom+) death spike = 108 power afaik = nuke skill.. o data este nuker.. silence/cod/warrior.mage bane/coa/mass slow etc = debuffs. deci in al 2-lea rand este un debuffer. 3 useful servitors impreuna cu toggle skill transfer pain il face (in al 3-lea rand) un summoner.. vezi unde bat eu? necro nu este un simplu f1&f2 buttons nuker.. este de asemenea si un debuffer si un summoner excelent.. nescafe 3 in 1 =]

_________________
Image
Stef wrote:
without greece you was living now in mountains and forrest.


facepalm.png


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Oct 09, 2009 5:45 pm 
Viscount
User avatar

Joined: Mon Oct 27, 2008 6:18 pm
Posts: 648
Location: Arad,Arad-Romania
cel mai bun mag(pt mine)=Archmage,pur si simplu rup cu firevortex si firevortex buster,pt fighteri exista si aura ce da remove target :D.
Hp si mp,mdef e mai mare ca la restu magilor inafara de SPS din cate stiu,oricum pt mine la pvp e cel mai bun,da numai la 3rd class.
La farm SH si necro e clar(necro pt ca are summon si SH pt ca are si wind skills si in cata farmeaza mai usor ).


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Oct 09, 2009 9:44 pm 
Grand Duke
User avatar

Joined: Mon May 25, 2009 7:08 pm
Posts: 5185
imo sorc e cel mai penal nuker.. la farm, face un rahat .. cu btm lvl 1 (sau 2 nu mai stiu exact) e aproape la fel de rupt ca un sps.. apoi.. la pvp cred ca glumesti cand spui ca rupi tot cu vortex+slug.. cast de rahat, matk de rahat ^^ un sh cu self empower face dublu dmg cu vortex+slug decat un sorc.. sa nu mai zicem ca daca iti fute (scuza-mi expresia dar vreau sa sune cat mai dur posibil:D) un sps ice vortex+magic crit slug esti jos:) tbh daca as avea un human wizard 40 as merge fara indoiala pe necro sau wk.. in nici un caz nu as alege sorceru'

ontopic: my vote goes to .......... sps:D

_________________
Image
Stef wrote:
without greece you was living now in mountains and forrest.


facepalm.png


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 10, 2009 11:06 pm 
Viscount
User avatar

Joined: Mon Oct 27, 2008 6:18 pm
Posts: 648
Location: Arad,Arad-Romania
Xmvp wrote:
imo sorc e cel mai penal nuker.. la farm, face un rahat .. cu btm lvl 1 (sau 2 nu mai stiu exact) e aproape la fel de rupt ca un sps.. apoi.. la pvp cred ca glumesti cand spui ca rupi tot cu vortex+slug.. cast de rahat, matk de rahat ^^ un sh cu self empower face dublu dmg cu vortex+slug decat un sorc.. sa nu mai zicem ca daca iti fute (scuza-mi expresia dar vreau sa sune cat mai dur posibil:D) un sps ice vortex+magic crit slug esti jos:) tbh daca as avea un human wizard 40 as merge fara indoiala pe necro sau wk.. in nici un caz nu as alege sorceru'

ontopic: my vote goes to .......... sps:D





fiecare cu clasa care ii place,eu unul prefer sorc in loc de restu de la humans,mie personal imi place mult iar la pvp nu pot sa ma plang..... am facut mass pvp/tvt/1vs1 cu archmage si am si pierdut dar am si castigat,oricum fiecare clasa are avantaje si dezavantaje,depinde de player.Sincer nu sunt fan mage,main char am TH dar ca si secondary char merge un sorc :D.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 11, 2009 9:51 am 
Marquis

Joined: Sun May 11, 2008 8:04 am
Posts: 1726
sorcul in GRACIA FINAL e destul de bunicel vs fighters datorita vortexului cancel

+ la farm (mass farm) e cel mai bun dintre toti nukerii avand mai multe mass atk (static reuse la skille pe final face diferenta)

M atk / cast / mp lasa de dorit cmparandul cu alti magi ...


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 11, 2009 10:39 am 
Grand Duke
User avatar

Joined: Mon May 25, 2009 7:08 pm
Posts: 5185
mariolinho wrote:
+ la farm (mass farm) e cel mai bun dintre toti nukerii avand mai multe mass atk (static reuse la skille pe final face diferenta)


la farm n-as zice ca e cel mai bun avand in vedere ca are un btm amarat (un sps fiind chiar mai bun datorita passivelor de mp reg)
la mass farm (lol) poate.. nu am jucat aproape niciodata cu un sorc deci nu ma bag.. poate e cel mai bun datorita faptului ca are cele mai bune AoE skills

_________________
Image
Stef wrote:
without greece you was living now in mountains and forrest.


facepalm.png


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 13, 2009 10:32 pm 
Heir
User avatar

Joined: Tue Aug 28, 2007 9:05 pm
Posts: 52
Location: Moesia Inferior
Static Reuse inseamna ca e static, adica nu poate fi schimbat de nici un fel de buff. Nu are static reuse. Si nici static casting.

Ceea ce s-a schimbat este ca Reuse nu mai este influentat de Casting Speed. Adica Zerk, Acumen, Haste nu mai influenteaza reuse pentru skilluri. Dar inca influenteaza viteza de castare a skillurilor.

Ceea ce inca influenteaza reuse este Song Of Renewal/Champion plus Gift of Seraphim. In nici un caz Reuse nu este static.

_________________
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 14, 2009 5:56 am 
Grand Duke
User avatar

Joined: Mon May 25, 2009 7:08 pm
Posts: 5185
si +wit dyes ..

_________________
Image
Stef wrote:
without greece you was living now in mountains and forrest.


facepalm.png


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Oct 16, 2009 12:27 am 
Count
User avatar

Joined: Sun Sep 16, 2007 10:44 am
Posts: 909
mama frate numai pe pmfun se pot aduna atat de multi prosti intr-un singur loc

@Ontopic
am jucat si cu SH si SPS pe low rate l2off si pot spune ca amandoua clase sunt foarte bune , doar in endgame la olympiad se vede diferenta dintre clasele pe care le poti infrange cu cei doi nukeri , ma refer ca SPS e mai eficient impotriva unora iar SH impotriva altora.Eu cred ca e o f mare prostie sa compari 2 clase doar dupa rezultatele dintr-un pvp oarecare , in care un jucator ar putea fi mai slab sau altult sa aibe gear mai slab , e adevarat cu acelasi gear aceleasi buffe SH poate infrange SPS 6 din 10 pvpuri dar asta nu inseamna ca e mai bun , trebuie luate in considerare mai multe detalii ca si DPS intr-un fullbuff pvp sau cat de eficient pot fi ele in anumite situatii

la farm e foarte usor cu orice mag sa ajungi lvl 70 , dupa mergi in fullbuff party in zone 78+ , chiar si ketra/varka cu C grade(asta in cazul in care joci pe un server decent)

eu personal prefer SPS in loc de SH/necro si MAI ALES sorc deoarece la olympiada poate fi un monstru daca stii cand si cu cine sa intrii in match ( OL si destro) , am facut peste 600 de pcte singur intr-o luna pe roxy 5x l2off HB client ca si dex , desigur aveam cel mai bun gear posibil ... frinteza +5 anthy +5 zaken ++3 tts ring +4 , baium +5 , DC set +6/7 , arcana mace acumen +5 .... fara un gear bun e aproape imposibil sa castigi oly chiar daca ai unele avantaje in skille

Image :twisted: :twisted:

_________________
[quote="GoDs3nD"]and u think ur pala is so haxd that has infinite mana to spam sacrifice?[/quote]

[quote="Nekys"]I have seen l2j servers with a lot of people, 5000+ and no lag.[/quote]


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 123 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Next

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy