Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: PR sau AW???
PostPosted: Sat Sep 15, 2007 11:36 am 
Viscount
User avatar

Joined: Wed Sep 12, 2007 7:21 am
Posts: 467
va rog spunetzimi shi mie care e ma bun in PVP dintre Phantom Ranger shi Abyss Walker???Shi care e mai ieftin???va rog ajutatzima!!!!!Care e mai bun in pvp contra altor caractere??


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 15, 2007 11:42 am 
Count
User avatar

Joined: Tue Aug 21, 2007 9:03 am
Posts: 845
Location: Romania
pai sunt doua clase diferite.unu-i arcas iar altul cutitar.si mai ieftin este cutitarul ca n-are nevoie de sageti si poate deschide si cutii in care mai gasesti cate un scroll de enchant ceva.mai bun ini pvp e normal arcasul

_________________
L2DEX - AL 79 /STS 79 /SWM 79/WL - retired
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 15, 2007 12:09 pm 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
Eu zic sa alegi aw. Cresti mai usor/ieftin, in pvp pui putin con si te-ai scos. Pr este mai dependent de toate stats-urile, cu accent pe dex si str. Iar daca scazi din con, ramai cu putina viata -> papa pvp, hello pve.
Pr nu este un archer chiar reusit in pvp, in schimb abyss walker rupe. Poti sa scazi din str fara mila, deoarece influienteaza prea putin blow-urile pe care le da. Bagi dex ai succes mai mare la blows, bagi con iti iei hp si cp. Scazi str, ai critical power sa compenseze. In pvp dai hex, si ajungi la inamic. Un pr nu mai apuca sa dea hex si asta este foarte rau. Aw si pr au mdef relativ mare deci vei avea un avantaj contra mages. Eu iti recomand cu incredere aw. Poate nu o sa ti se para mare lucru la inceput, poate orice mage si th te va face bucati, dar pe la lvl 70 se inclina balanta in favoarea ta, odata cu mortal strike lvl 3 si in special focus death.
Ca crescut, esti cautat in party in catacombe de la lvl 40 datorita hex-ului, iar de la lvl 70 incepi sa fii cautat in orice party mai putin de raid boss, unde sunt cautati necromancerii pentru gloom.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 15, 2007 4:39 pm 
Vassal
User avatar

Joined: Sat Sep 15, 2007 4:25 pm
Posts: 20
PR-ul este foarte greu de crescut ca de altfel toti arcasii,, consuma multe SS-uri si sageti, cam greu sa gasesti party pana la lvl 60+. Pe de alta parte e arcasul cu cel mai mare dmg (urias as putea spune). La pvp-uri si siege-uri esti omul de baza. Daca iti scapa vreo' 2 - 3 criticale ai dat jos si cel mai bufat caracter.

AW-ul ieftin si usor de crescut (self buffs, dmg mare), foarte greu ii face cineva fata la PVP in locuri mici gen catacombe / camere. Pe de alta parte la siegeuri si pvp-uri in camp deschis e cam dificil pentru ca tre sa ajungi langa target ca sa lovesti + are viata putina.


In orice caz, si Pr-ul si Aw-ul sunt caractere care merita jucate. Intradevar mai greu de crescut decat un TH sau un HE dar mult mai puternici la lvl mare.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 15, 2007 5:37 pm 
Count
User avatar

Joined: Tue Aug 21, 2007 9:03 am
Posts: 845
Location: Romania
Icarus wrote:
Pr nu este un archer chiar reusit in pvp, in schimb abyss walker rupe.

serios? :lol:
pai in primul rand toti cutitarii sunt cam praf pvp la acelasi lvl si la raza normala adica nu incepi din spatele inamicului.si in al doilea rand pr>aw tot timpul in pvp mai ales siege.

_________________
L2DEX - AL 79 /STS 79 /SWM 79/WL - retired
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 16, 2007 8:14 pm 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
Pardon, daca nu prinde aw hamstring shot, pr o cam incurca. Pai e de ajuns sa ajunga la el, pentru ca in secunda urmatoare pr-ul va fugi, iar un simplu backstab poate schimba soarta pvp-ului. Dar... Cum dark elfii sunt sensibili la stun, aw poate lua stun ca magarul in panta. Majestic set imo. Totdeauna am unul de rezerva pe aw-ul meu. Chiar daca nu este pentru el acel stun resist este binevenit oricand.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 16, 2007 11:15 pm 
Vassal
User avatar

Joined: Thu Aug 16, 2007 5:45 pm
Posts: 21
Location: Vila-Real Spania
eu asi spune ca ar trebuii sa incerci Pr in general cutitari nu prea sunt buni...ma refer ca au viata f.mica....eu cu dwarful full buffat am stat si mam uitat cum murea curitarul din reflectul meu :|


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy