Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Subclass Certification Skills
PostPosted: Tue Dec 07, 2010 12:37 am 
Vassal

Joined: Sat Jun 20, 2009 10:50 pm
Posts: 39
am folosit pentru informare http://lineage.pmfun.com/list/skillcertification. am nevoie de cateva lamuriri si sfaturi, daca se poate:

1. Class-Specific Ability skills sunt stocabile? adica pentru doua subclase din "warrior class" pot alege de doua ori boost cp?

2. Master Ability skills sunt skill-uri activabile, bufe, skill-uri pasive? care din ele sunt stocabile?

3. skill-urile trigger din Class-Specific Ability skills au 3% sansa de activare in caz de atac sau cand esti atacat. este rezonabil acest procent, sau e de preferat sa aleg un non trigger skill din Class-Specific Ability skills sau chiar dintre Master Ability skills?


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: Subclass Certification Skills
PostPosted: Tue Dec 07, 2010 8:38 am 
Grand Duke
User avatar

Joined: Mon May 25, 2009 7:08 pm
Posts: 5185
edi wrote:
1. Class-Specific Ability skills sunt stocabile? adica pentru doua subclase din "warrior class" pot alege de doua ori boost cp?


nu

edi wrote:
2. Master Ability skills sunt skill-uri activabile, bufe, skill-uri pasive? care din ele sunt stocabile?


Sunt skilluri pasive dar nu cred ca poti sa iei de 2 ori master mdef sau de 2 ori master pdef (din cate stiu eu) .
Oricum, sunt de cacat .

edi wrote:
3. skill-urile trigger din Class-Specific Ability skills au 3% sansa de activare in caz de atac sau cand esti atacat. este rezonabil acest procent, sau e de preferat sa aleg un non trigger skill din Class-Specific Ability skills sau chiar dintre Master Ability skills?


Se activeaza daca esti atacat (~3% chance) si da, trigger skills precum barrier, spirit, knight ud sau altele, merita invatate (master skills suck!!)

_________________
Image
Stef wrote:
without greece you was living now in mountains and forrest.


facepalm.png


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: Subclass Certification Skills
PostPosted: Tue Dec 07, 2010 10:42 am 
Marquis
User avatar

Joined: Thu Mar 04, 2010 8:55 pm
Posts: 1828
Location: Romania Land of Choice
+1
si nu poti alege de 2 ori acelasi master skill, si oricum nu e nevoie ca e praf.
e procent de 3% la fiecare lovitura pe care o primesti, imagineaza'ti ca esti in cata si te ataca o camera intreaga, se activeaza instant, deci se merita fara semne de intrebare. mai ales celestial si ud, cum a zis si mvp

_________________
Image
Xmvp wrote:
NC is trying to make a shit to smell good right now, which is impossible.. l2 was a good fight tho.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: Subclass Certification Skills
PostPosted: Wed Dec 08, 2010 4:12 am 
Vassal

Joined: Sat Jun 20, 2009 10:50 pm
Posts: 39
Multumesc pentru raspunsuri. In mare parte asa am gandit si eu ca stau lucrurile, dar neavand prea mult timp sa joc, nu am avut cand sa verific sau sa studiez mai aprofundat situatia, asa ca am apelat la forma asta de investigare. Se pare ca am facut bine!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy