Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: IMPORTANT QUESTS
PostPosted: Sat Oct 04, 2008 12:17 am 
Vassal

Joined: Sun Aug 10, 2008 6:05 pm
Posts: 35
salut!imi puteti spune si mie absolut tot despre urmatoarele questuri:
-questu pentru ally1 ally2 ally3 etc... [cate ally sunt si cati mobi tre sa bat?] [absolut tot,inclusiv cum sal incep,la ce lvl etc...]
-questu de 3rd class [la fel,ce ai nevoie pentru questu asta,etc...]
-questu pentru subclasa [...]
-questu pentru pk [...]
-questu pentru rb ca baium,antharas,valakas...
si cum anume ajung la baium antharas si valakas...

va multumesc pentru absolut tot... [sunt newbie :D]


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 04, 2008 8:19 am 
Vassal

Joined: Sun Aug 10, 2008 6:05 pm
Posts: 35
haideti oameni buni,va rog eu macar incercati sa ma informati in legatura cu aceste lucruri...


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 04, 2008 11:36 am 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
Alianta cu Ketra/Varka are 5lvl'e.
La Ally lvl 5 poti lua recipe de armuri de S cumparand saculeti roz si rosii.
Saculetii roz dau recipe Draconic Leather Armor/IC Gaiters/IC Breastplate/MA Robe sau adena.
Saculetii rosii dau recipe de helm/shield/boots/gloves sau adena.
Un sac roz = 2.5k quest iteme ; Un sac rosu = 750 quest iteme.
Pentru 3'rd class ai nevoie doar de Ally Mark lvl 2 adica 300 de soldati si 100 de capitani.

3'rd. Questuri suplimentare la 3'rd sunt 3 questuri: The finest ingredients part 1 (questul din HS) , Alianta cu Ketra/Varka la care o faci de lvl 2 si Magical Power of Water part 1 daca ai alianta cu Ketra sau Magical Power of Fire part 1 daca ai alianta cu Varka.
La ultima parte a questului de a 3'a clasa iti zice sa omori 700 de mobi din Shrine (intre WOA si IT) ,dupa care se spawneaza un mob Archon of Halisha pe care trebuie sa'l omori. Eu iti zic sa faci un party bun cu cardinal in el si sa mergi 4 sepulchers. In ultima camera dinaintea rb'ului, dupa ce omori prima tura de mobi, se spawneaza Archon of Halisha, la care pot sa faca questul 9 oameni, nu unul.

Questurile pentru subclasa :
Fate Whisper si Mimir Elixir
Vei avea nevoie si de questul sa intrii la baium , si de 100 mss , 954 cry B si o arma de top B ca sa iti poti finaliza questurile.

Questul de PK: Repent your sins Sin Eaterul are nevoie de food for wolfes. Acest quest iti poate scoate de la un pk la 10 random.

Questul ca sa intri la Baium : An arroganst search. Ai nevoie de Blood Fabric ca sa poti intra in baium lair.Cam pe la sfarsitul questului , te va intreba daca vrei sa primesti adena sau sa te intalnesti cu nu stiu ce emperor. Alege Adena pentru ca dupa ce colorezi primul white fabric in red, cand te intorci, vei primi alte 9 pe care le poti creste usor. Primul fabric il colorezi cam in 20 de minute - 2 ore; Celelalte 9 fabricuri le colorezi pe toate in 2 ore. Dupa ce colorezi fabricurile , nu te intoarce la aia, pt ca iti ia fabricurile. Nu trebuie sa omori mobii, tre doar sa'i lovesti, cu pumnu sau cu arme dinalea de la pumpkin event. Ia un necro cu tine, ce are anchor si ia un shaman/overlord si loveste'l incontinuu.

Questul ca sa intri la Antharass : An audience with land dragon Fii atent la quest la ce scrie aici, pt ca in joc nu vezi ce pasi trebuie sa urmezi. Asigura'te ca vei avea Portal Stone dupa ce termini questul, in inventory la quest iteme.

Questul ca sa intri la Valakas :
Into The Flame Asigura'te sa ai Floating Stone la sfarsitul questului.

Questurile pentru Frintezza :

Sunt doua. Unul pe care il faci prima oara cand vizitezi Frintezza (one time only) si al doilea pe care il vei face incepand cu al doilea Frintezza.
Last Imperial Prince
Journey to a Settlement
Ca sa ai acces la aceste 2 questuri , trebuie sa ai questul Four goblets si sa ai toate 4 goblets pe care le iei din 4 sepulchers, dupa ce omori rb'ul Shadow Of Halisha din cea de'a 6'ea camera. Sunt 4 sepulchere, dar nu conteaza ca mergi doar la unul pentru ca sunt si 4 Shadow of Halisha care se spawneaza random in toate sepulcherele. Ca sa intri in 4s iti trebuiesc entrances to four sepulchers. Poti intra cand este ora si 55 de minute IRL , sau ma rog , fara 5 minute. La fix incep 4s. Ai 50 de minute timp sa parcurgi toate cele 5 camere, si sa omori raidul din a 6'a camera. In a 4'a si in a 5'a is vei lua debuffuri, printre care si unul de la care nu poti lua heal. De'aceea e nevoie de un cardi 76 cu balance life. In cea de'a 5'a camera daca stati lipiti de usa nu veti lua debuffuri. Ca sa treci de la o camera la alta trebuie sa omori anumiti mobi, sau sa omori incontinuu toti mobii. Eu sugerez sa ai un TH/PW in pt cu lure, sau daca joci
Gracia, poti lua si AW ca primeste lure si el. Dupa ce omori anumiti mobi/sau toti mobii se va spawna un box pe nume key box. Lasi pl'u sau cine ii mai sigur pe el sa faca macro cu /target key box si sa deschida el usa folosind statuia de langa usa, pentru ca este posibil sa ia careva din party root la mobi si sa nu poti trece in urmatoarea camera pentru ca n'apuci.Usile se deschid 10 secunde. Root se ia in special in a doua camera.
Cam asta ar fi.
Aceste questuri le iei de la un npc Nameless Spirit din 4s. In imperial tomb dupa L spot intri intr'o camera mare cu 3 directii , una spre 2 sepulchere, si restul: una spre un sepulcher, cealalta spre un alt sepulcher. In mijloc la camera aceasta este un shadow Nameless Spirit. Iei questurile de la acesta.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 04, 2008 12:02 pm 
Vassal

Joined: Sun Aug 10, 2008 6:05 pm
Posts: 35
mersi pentru toate astea dar mai am cateva intrabari daca te rog frumos sami raspunzi:
-deci la ce lvl trebuie sa incep ally cu varka,subclass,3rd class?toate la 75???sau cum...
-si parca mai era un quest unde sa deschizi chest-uri...


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 04, 2008 2:53 pm 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
Baium Quest : lvl 60
Valakas Quest : lvl 60
Frintezza Quests : lvl 74
Four Goblets : lvl 74

Fate Whisper : lvl 75
Mimir Elixir : lvl 75

Hot Springs Quest : lvl 73
Ally Ketra/Varka : lvl 74
Magical Power Of Water/Fire : lvl 74

Questul propriu zis de 3'rd class il iei la 76.

In legatura cu chesturile nu inteleg clar.
Chesturi ca si Treasure Chests sau chesturi ca de exemplu Sealed Boxes de la 4s care le iei cand parcurgi 4s si apar in inventory. Dupa 4s te da in pilgrims room si poti deschide de la cva npc sealed boxurile alea si pot da adena/enchanturi/parti de armuri de S.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: salut
PostPosted: Wed Mar 18, 2009 6:43 pm 
Vagabond

Joined: Wed Mar 18, 2009 6:41 pm
Posts: 1
in legatura cu Q four goblet am si eu o intrebare daca se poate?am batut la shadow of halisha de mi-au iesit ochii si nu imi cade al patrulea goblet .Stiti cumva cum sau cand cade?


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 19, 2009 3:40 pm 
Marquis

Joined: Sun May 11, 2008 8:04 am
Posts: 1726
KentZ0ne wrote:
Alianta cu Ketra/Varka are 5lvl'e.
La Ally lvl 5 poti lua recipe de armuri de S cumparand saculeti roz si rosii.
Saculetii roz dau recipe Draconic Leather Armor/IC Gaiters/IC Breastplate/MA Robe sau adena.
Saculetii rosii dau recipe de helm/shield/boots/gloves sau adena.
Un sac roz = 2.5k quest iteme ; Un sac rosu = 750 quest iteme.
Pentru 3'rd class ai nevoie doar de Ally Mark lvl 2 adica 300 de soldati si 100 de capitani.

3'rd. Questuri suplimentare la 3'rd sunt 3 questuri: The finest ingredients part 1 (questul din HS) , Alianta cu Ketra/Varka la care o faci de lvl 2 si Magical Power of Water part 1 daca ai alianta cu Ketra sau Magical Power of Fire part 1 daca ai alianta cu Varka.
La ultima parte a questului de a 3'a clasa iti zice sa omori 700 de mobi din Shrine (intre WOA si IT) ,dupa care se spawneaza un mob Archon of Halisha pe care trebuie sa'l omori. Eu iti zic sa faci un party bun cu cardinal in el si sa mergi 4 sepulchers. In ultima camera dinaintea rb'ului, dupa ce omori prima tura de mobi, se spawneaza Archon of Halisha, la care pot sa faca questul 9 oameni, nu unul.

Questurile pentru subclasa :
Fate Whisper si Mimir Elixir
Vei avea nevoie si de questul sa intrii la baium , si de 100 mss , 954 cry B si o arma de top B ca sa iti poti finaliza questurile.

Questul de PK: Repent your sins Sin Eaterul are nevoie de food for wolfes. Acest quest iti poate scoate de la un pk la 10 random.

Questul ca sa intri la Baium : An arroganst search. Ai nevoie de Blood Fabric ca sa poti intra in baium lair.Cam pe la sfarsitul questului , te va intreba daca vrei sa primesti adena sau sa te intalnesti cu nu stiu ce emperor. Alege Adena pentru ca dupa ce colorezi primul white fabric in red, cand te intorci, vei primi alte 9 pe care le poti creste usor. Primul fabric il colorezi cam in 20 de minute - 2 ore; Celelalte 9 fabricuri le colorezi pe toate in 2 ore. Dupa ce colorezi fabricurile , nu te intoarce la aia, pt ca iti ia fabricurile. Nu trebuie sa omori mobii, tre doar sa'i lovesti, cu pumnu sau cu arme dinalea de la pumpkin event. Ia un necro cu tine, ce are anchor si ia un shaman/overlord si loveste'l incontinuu.

Questul ca sa intri la Antharass : An audience with land dragon Fii atent la quest la ce scrie aici, pt ca in joc nu vezi ce pasi trebuie sa urmezi. Asigura'te ca vei avea Portal Stone dupa ce termini questul, in inventory la quest iteme.

Questul ca sa intri la Valakas :
Into The Flame Asigura'te sa ai Floating Stone la sfarsitul questului.

Questurile pentru Frintezza :

Sunt doua. Unul pe care il faci prima oara cand vizitezi Frintezza (one time only) si al doilea pe care il vei face incepand cu al doilea Frintezza.
Last Imperial Prince
Journey to a Settlement
Ca sa ai acces la aceste 2 questuri , trebuie sa ai questul Four goblets si sa ai toate 4 goblets pe care le iei din 4 sepulchers, dupa ce omori rb'ul Shadow Of Halisha din cea de'a 6'ea camera. Sunt 4 sepulchere, dar nu conteaza ca mergi doar la unul pentru ca sunt si 4 Shadow of Halisha care se spawneaza random in toate sepulcherele. Ca sa intri in 4s iti trebuiesc entrances to four sepulchers. Poti intra cand este ora si 55 de minute IRL , sau ma rog , fara 5 minute. La fix incep 4s. Ai 50 de minute timp sa parcurgi toate cele 5 camere, si sa omori raidul din a 6'a camera. In a 4'a si in a 5'a is vei lua debuffuri, printre care si unul de la care nu poti lua heal. De'aceea e nevoie de un cardi 76 cu balance life. In cea de'a 5'a camera daca stati lipiti de usa nu veti lua debuffuri. Ca sa treci de la o camera la alta trebuie sa omori anumiti mobi, sau sa omori incontinuu toti mobii. Eu sugerez sa ai un TH/PW in pt cu lure, sau daca joci
Gracia, poti lua si AW ca primeste lure si el. Dupa ce omori anumiti mobi/sau toti mobii se va spawna un box pe nume key box. Lasi pl'u sau cine ii mai sigur pe el sa faca macro cu /target key box si sa deschida el usa folosind statuia de langa usa, pentru ca este posibil sa ia careva din party root la mobi si sa nu poti trece in urmatoarea camera pentru ca n'apuci.Usile se deschid 10 secunde. Root se ia in special in a doua camera.
Cam asta ar fi.
Aceste questuri le iei de la un npc Nameless Spirit din 4s. In imperial tomb dupa L spot intri intr'o camera mare cu 3 directii , una spre 2 sepulchere, si restul: una spre un sepulcher, cealalta spre un alt sepulcher. In mijloc la camera aceasta este un shadow Nameless Spirit. Iei questurile de la acesta.


gz , l-ai lucrat fain :D


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 19, 2009 3:49 pm 
Elder
User avatar

Joined: Mon May 05, 2008 10:32 am
Posts: 171
+1. Foarte tare mane. Keep it comeing.

_________________
And zerk > vr for archers.
By Binturong.

I never spam.
By sextoy :) .

Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: salut
PostPosted: Wed Mar 25, 2009 2:37 pm 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
deadbody wrote:
in legatura cu Q four goblet am si eu o intrebare daca se poate?am batut la shadow of halisha de mi-au iesit ochii si nu imi cade al patrulea goblet .Stiti cumva cum sau cand cade?


Sunt 4 sepulchere si 4 raizi. Raizii se spawneaza random in aceste sepulchere.
Eu ultima oara am parcurs 4s de vreo 20-30 de ori pana cand am luat toate 4 gobleturi. Cand intri la camera cu raidul, daca dai click pe el, acolo la descriptie iti zice care dintre ei ii. Mekara, Morigul, Alectia, Tishas.
Trebuie sa mai incerci.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 25, 2009 11:16 pm 
Viscount
User avatar

Joined: Mon Oct 27, 2008 6:18 pm
Posts: 648
Location: Arad,Arad-Romania
nam avut niciodata caracter cu 3rd class pe low rate :|
bine ca ati postat questurile,mai dau si eu cu ochiu :D


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy