Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: LAUDATI unele charactere degeaba..
PostPosted: Thu Oct 02, 2008 6:54 am 
Vagabond

Joined: Thu Oct 02, 2008 5:41 am
Posts: 7
jok cu tanku de 3 ani am avut toti tancii... unii intreb care e mai bun.. daca e 1 mai bun dekt celalalt.. faza e cam complicata pt k toti sunt buni si unii laud unele classe pt k leau avut ei... in primu rand.. in olly toti tancii sunt buni.. diferenta care o face un tank vs alt tank este de modul de a juca. nu are cum sa fie SK mai bun dekt DA si nici DA mai bun dekt SK .. depinde doar cum stii sa joci. sk nu e cine stie ce in olly. il bate gladu de nu stie de el cat si tyrantu. dar in schimb .. e mai bun dekt ceilalti tanci vs summonerii. sk are un con de toata mila si alte chestii.. DA e destul de bun.. dar isi ia bataie dela summoneri.. rar cand poate castiga vs summoneri... dar in schimb vs celalalte classe .. 100% castiga... si poti farma usor cu el k si cu SK-ul.. paladinu ... la fel e bun in olly .. dar are probleme ff mari cu summoneri... pot spune k are cele mai mari probleme.. in schimb ruleaza restu classelor... TK e un tank ff complicat in ce sens.. in olly.. castiga mai mult din cauza timpului... pt k el are aproape tot timpu viata 80/100% knd ai mai putin de 50% cu el.. trebe sa fugi.. si e destul de bun vs summonerii.. in schimb trb sa fugi ff mult.. parerea mea plicticos.. dar e bun.. nam ce sa zic.. (daca stai la bataie knd ai -50% hp pierzi 100%) ... PA si TK > necro cel mai usor... ii domina..... un lucru care mai avantajeaza tancii SK si DA.. este Touch of life pt k ii iei cp-u instant la adversaru cum incepe meciu.. folosind o arma +health la inceput knd intrii si apoi o scoti.. si pui focusu bineinteles.. asa se ruleaza mai usor majoritatea fighterilor (daca e vs dagger sau un fighter cu cp mic nare rost sa folositi asa cva.. castigati oricum .. consumati mana degeaba=)). ) DA trb sa aibe grija de pantera sa ff mult.. si sa arunce cu blesteme asupra adversarului.. un lucru care mia placut sa jok mereu cu DA si cu SK este pt k nu folosesti doar heal si stun/fuga folosesti aproape toate skillurile la DA eu foloseam doar dye de+wit.. la sk la fel.. (la sk nu iar prinde rau un dye de+con.. dar dupa preferintele voastre..).. .. subiect inchis despre tanci.. daggerii.. TH e bun.. chiar destul de bun.. dar.. parerea mea este ca AW si PW sunt mai bunicei in vs majoritatea claselor.. + k aceste 2 clase domin magii.. th-ul este fff bun vs fighteri.. si vs magi bineinteles dar mai mult vs fighteri... aw si pw AS+haste (pana la AS ... restu cutitelor +CD) th poate folosi si AS+CD(skille passive numa contraziceti..) dar tot preferabil este AS si pt el.. bluff si skill recovery fast.... dye-uri.. folositi numa -4 CON -4 STR +4 DEX - 4 str si ca th +1con - 1 str ( ca aw/pw +4wit -4int) DAGGERI NAU NEVOIE DE p.ATK ICARUS!!!! RETINE ASTA.. despre restu characterelor numa pot pronunta pt k nu leam jucat mult timp.. si nu miau fost drage... in olly DA/PA better and ALL daggers.. GL / HF


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 02, 2008 3:11 pm 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
Cateva adaugari... Este touch of DEATH nu of life. Sk > DA la acest capitol pentru simplul skill numit pain of shilen -> DA-ul va intra cu 70% hp in oly, in timp ce sk-ul nu are niciun motiv sa intre in 70%. Pain of shilen este exact touch of death, fara cerinte de hp. Cand va veni vremea, vei lua si tod de la sk, adica inca un cancel.

Si da, sunt de acord, cum joci cu clasa depinde foarte mult. IN SPECIAL cu tancii.

Te contrazic, TH se descurca mai bine vs mage decat vs fighter pentru simplul fapt ca are hp suficient incat sa se joace cu trick, switch si bluff. Pe as, ce-i drept m-am convins si eu destul de recent ca haste merge mai bine. Dar daca as avea un icarus disperser, CD FARA INDOIALA. SA-ul pe arma aia da o gramada de crt damage, aproape cat vicious stance.

wallw wrote:
DAGGERI NAU NEVOIE DE p.ATK ICARUS!!!! RETINE ASTA..

Ce-a fost asta? M-ai confundat cumva? As lua crystal dagger cd peste orice as clean. NICIODATA nu am luat in considerare patk pe un dagger.

Ceea ce conteaza este patk pe crit, de exemplu cd SA, vicious stance, crt power passive.

_________________
<reddit rando> wrote:
What off platform you dog? Off platform hasn't been a thing in years this game is only playable using Java and if you believe otherwise you're too stupid because every server you played has been Java

fosho!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: mda
PostPosted: Fri Oct 03, 2008 3:16 am 
Vagabond

Joined: Thu Oct 02, 2008 5:41 am
Posts: 7
in primu rand.. SK e ff slab vs stun.. in al 2 lea rand.. are putina viata si cp..... DA are con destul... si are si pantera care il ajuta fff mult si daca mai e si enchantata.. nuse mai pune la discutie.. DA are si Shield Slam....

trec la partea cu th-u.. Th-u e bun vs fighteri dc.. Gladzii si tyranti.. sunt o problema dar th-u se descurca ff usor vs ei din ce cauza.. pt k are si switch.. pe dex.. daca folosesti switch,trick,bluff 100% ii intrerupe skillu la adversari si ii ia targetu.. gladu da un dmg imens in triple sonic slash.. si daggeru trebe sa se fereasca cat mai mult de acel skill. inca un motiv dc e mai bun th-u vs fighteri pt k switch se incarca x2 in timp ce trick si switch se incarca x1.. ceea ce conteaza enorm.... daca ma intelegi.. apoi pw si aw ruleaza orce mag din 2 hituri necromanu maxim 3 hituri!!!! retine asta.. la lvl 78 cu focus death da un dmg de tot visu... sa iti explic si despre dye-uri am vaz k ai postat pe majoritatea topicurilor.. si la unele din ele ai specificat doar +5 con -5 str sau cva de genu.. am crezut k u tii de p.atk pe dagger... si iti zic eu din propria experienta.. in olly nai ce face cu CD-u.... sau in 1 vs 1 self buffs...


Last edited by wallw on Fri Oct 03, 2008 3:25 am, edited 1 time in total.

Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: sry..
PostPosted: Fri Oct 03, 2008 3:18 am 
Vagabond

Joined: Thu Oct 02, 2008 5:41 am
Posts: 7
am vaz acolo ... k am scris touch of life nu touch of death.. scz.. nu am fost atent atunci si eram si obosit..

imi cer scz k nu am putut sa las randuri libere... sa poti citi calumea pt k numa lasa sa postez.... cica il aveam prea lung.. desi primu este x4 mai mare.. btw... Hf:)


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Oct 03, 2008 9:41 am 
Viscount
User avatar

Joined: Wed Sep 12, 2007 7:21 am
Posts: 467
ba frate...sa itzi zic ceva....crezi ca dak SKu are HP mai mic inseamna ca iei bataie repede? nu cred....shi faza cu stun resistu...eu folosesc de exemplu set de majestic...asha ca am mai imbunatatzit chestia asta...SK este un tank ofensiv de aceea are mai putzin HP...e tipul Kamikaze...pe cand DA...dak pantera pleaca dintre noi...SKu se joaca cu el! Plus mai e shi lightning strike care te poate salva dintro situatzie grea...itzi trebuie putzin noroc....deci...mai lasa cu diferentza de HP....ca asta nu cont asha mult!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Oct 03, 2008 12:03 pm 
Baron
User avatar

Joined: Thu Apr 03, 2008 3:03 pm
Posts: 216
Location: Look behind you...
Huh...ce topic...."Laudati degeaba unele caractere!"
Si acum ai deschis topicul asta ca sa lauzi tu DA-ul si TH-ul??? :shock:

SK-ul e ff slab vs stun ...mda...+4 CON dye si maje armour +50% stun resist...chiar ca ff slab

DA are con mare ....mda...si vei intra in lupta fara CP....nu ai dmg..nu ai speed( daca prinde si freezing strike esti ca o testoasa)...ai pdef scazut (dat.hex)...cat hp ai tu ca sa faci fata unui SK ?Nu spun nimic de alte skile de ale lui ( ca are o gramada frate) ca esti tank si s-ar putea sa nu prinda( desi este tankul cu cea mai mare posibilitate de land debuff dintre toti).
Nu spun ca e cel mai bun...NU EXISTA CEL MAI BUN ...doar iti contrazic
stupizenia aia cu DA-ul tankul suprem :lol:
Joaca frate cu ce vrei tu ...cu ce stii.....tone de hp daca ai nevoie....eu unul nu am...mie imi plac dark elfii...ca au con mic...asta e o problema??? :shock:
Ptr cutitari nu e...ptr magi nu e...ptr arcasi nu....hm....de ce ar fi ptr tank??? Ca multi nu stiu sa joace ...d-aia !
Despre TH....huh...as alege la orice ora AW sau PW decat TH !!!
DE for life - au Con mic dar au str mare au INT urias au dex bun...si arata bine :lol:

_________________
Bye bye baby,
I can't believe it, these niggas done shot my baby,
The only thing that make me go crazy, somebody gonna feel my 380 !


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: lol
PostPosted: Fri Oct 03, 2008 1:41 pm 
Vagabond

Joined: Thu Oct 02, 2008 5:41 am
Posts: 7
1 la mana nam laudat DA-u am spus doar k e mai bun dekt SK-u....

http://www.youtube.com/v/EEhMrEJB ... re=related

poate intelegeti cva.. +k isi baga si cp pots.. ;) si fara pantera DA-u mai vorbiti pls k imi place sa rad de unii ;)

in acest link de jos.. este unu din cei mai buni tanci dupa oficial ;)

http://www.youtube.com/v/63xtmBpEVCE

si incaz k mai vreti o demonstratie in 1 v 1

http://www.youtube.com/v/V1HHJ53R ... re=related

so stfu daca naveti trb cu tancii .. numa postati degeaba e adev k iti da rezist stun.. dar pt SK e bun DC nu MAJ asa k .... toti tancii sunt buni nu e numa 1.. dar ma contrazis icarus.. k SK>DA... daca era asa.. nu se vede.. +k mam uitat la olly pe dex de mia venit rau.... si stiu ce vorbesc din toate punctele de vedere


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Oct 03, 2008 3:32 pm 
Viscount

Joined: Tue Nov 06, 2007 7:30 pm
Posts: 588
Location: comanesti
Ravenheart wrote:
ba frate...sa itzi zic ceva....crezi ca dak SKu are HP mai mic inseamna ca iei bataie repede? nu cred....shi faza cu stun resistu...eu folosesc de exemplu set de majestic...asha ca am mai imbunatatzit chestia asta...SK este un tank ofensiv de aceea are mai putzin HP...e tipul Kamikaze...pe cand DA...dak pantera pleaca dintre noi...SKu se joaca cu el! Plus mai e shi lightning strike care te poate salva dintro situatzie grea...itzi trebuie putzin noroc....deci...mai lasa cu diferentza de HP....ca asta nu cont asha mult!


chestia e k cam dureaza pana ii doboara pantera

_________________
EUPHORIA wrote:
ON YESTERDAY I WAS ON MAH ABYSS WALKER WHEN FCKING TH WITH KRIS (LOL B GRADE)WAS RUNNING NEAR ME(IM LVL 43)SO I KILLED ON NOOB DESTRO,THIS TH WANNABE RUNS TO ME,TRYS TO KILL ME,AND DIED HAHAHA NOONE CAN FCKING BEAT AN AW


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Oct 03, 2008 3:37 pm 
Viscount

Joined: Tue Nov 06, 2007 7:30 pm
Posts: 588
Location: comanesti
Shaddow wrote:
Huh...ce topic...."Laudati degeaba unele caractere!"
Si acum ai deschis topicul asta ca sa lauzi tu DA-ul si TH-ul??? :shock:

SK-ul e ff slab vs stun ...mda...+4 CON dye si maje armour +50% stun resist...chiar ca ff slab

DA are con mare ....mda...si vei intra in lupta fara CP....nu ai dmg..nu ai speed( daca prinde si freezing strike esti ca o testoasa)...ai pdef scazut (dat.hex)...cat hp ai tu ca sa faci fata unui SK ?Nu spun nimic de alte skile de ale lui ( ca are o gramada frate) ca esti tank si s-ar putea sa nu prinda( desi este tankul cu cea mai mare posibilitate de land debuff dintre toti).
Nu spun ca e cel mai bun...NU EXISTA CEL MAI BUN ...doar iti contrazic
stupizenia aia cu DA-ul tankul suprem :lol:
Joaca frate cu ce vrei tu ...cu ce stii.....tone de hp daca ai nevoie....eu unul nu am...mie imi plac dark elfii...ca au con mic...asta e o problema??? :shock:
Ptr cutitari nu e...ptr magi nu e...ptr arcasi nu....hm....de ce ar fi ptr tank??? Ca multi nu stiu sa joace ...d-aia !
Despre TH....huh...as alege la orice ora AW sau PW decat TH !!!
DE for life - au Con mic dar au str mare au INT urias au dex bun...si arata bine :lol:


poate sa da freezing strike si sa prinda 100% nu ma supar eu am root cu range nu k skul..unde mai pui kt de tare se enearveaza un delf knd nu il lasi sa casteze doare cursurile lui k BAM iai prins stun...IN GRACIA TH e cel mai bun cutitar vs magi deoarece e singuru kre ajunge in timp util langa ei(dash) si care se descurca si dak primeste slow(acelasi dash) in timp ce pw si aw sunt morti dak au intrat vortex+slow in ei

_________________
EUPHORIA wrote:
ON YESTERDAY I WAS ON MAH ABYSS WALKER WHEN FCKING TH WITH KRIS (LOL B GRADE)WAS RUNNING NEAR ME(IM LVL 43)SO I KILLED ON NOOB DESTRO,THIS TH WANNABE RUNS TO ME,TRYS TO KILL ME,AND DIED HAHAHA NOONE CAN FCKING BEAT AN AW


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Oct 03, 2008 6:55 pm 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
wallw wrote:
1 la mana nam laudat DA-u am spus doar k e mai bun dekt SK-u....

http://www.youtube.com/v/EEhMrEJB ... re=related

poate intelegeti cva.. +k isi baga si cp pots.. ;) si fara pantera DA-u mai vorbiti pls k imi place sa rad de unii ;)

in acest link de jos.. este unu din cei mai buni tanci dupa oficial ;)

http://www.youtube.com/v/63xtmBpEVCE

si incaz k mai vreti o demonstratie in 1 v 1

http://www.youtube.com/v/V1HHJ53R ... re=related

so stfu daca naveti trb cu tancii .. numa postati degeaba e adev k iti da rezist stun.. dar pt SK e bun DC nu MAJ asa k .... toti tancii sunt buni nu e numa 1.. dar ma contrazis icarus.. k SK>DA... daca era asa.. nu se vede.. +k mam uitat la olly pe dex de mia venit rau.... si stiu ce vorbesc din toate punctele de vedere


Primul film = lol film. Ce pvp e ala? SK mai noob ca ala n'am vazut. Parca vroia sa'l omoare DA'u. In nightmare, fara MP SOWD,SOM. Statea pe loc, cred ca selecta skilele cu mouse'u de la fereastra cu skile. Astepta parca sa ia un stun shield si sa moara cat mai rapid.
Al doilea film ? Ce rezistenta o intampinat DA'u de la cei 4? In mare parte nici una. DA'u se plimba de capul lui si dadea si el in cine poate. Asta demonstreaza diferenta de lvl. Din 3 hexeri ii prinde hexul abea pe la 70-80% din film. SH ala cu karmian/sage staff probabil si nici un dye.. pff.
Un hurricane n'am vazut la el. Ce sa mai zic de surrender/slow. Freezing strike iarasi n'am vazut. In fine. Si unul dintre cei mai buni DA de pe retail?
Ce retail? uita'te la DA sa vezi ca are tot timpul CP'u plin. : bug. Si pe retail or fi bugguri, eu n'am vazut nici unul, de fapt stiu ca o fost unul la trick or transmutation event , cand o bagat interlude. Si nu era chiar bug. Nu vedeai cutiile, chiar daca faceai full update. Trebea sa dai cu next target sa selectezi o cutie. 2 zile o durat. In ultimul film toti cred ca aveau OE weapons, +10,+12 etc, mai putin niste amarati, precum lol gladul ala in doom light, sps'u in bw light. Am impresia ca ii c2 cronica.
Foarte bine ca'ti place DA'u. Si mie imi placea de el pe c1. Motivul : stun shield.

#Chestia cu str pe cutitari. -9str mergea pe c4. Dar de cand str influenteaza critical skill rate nu ti'as recomanda acest setup.
AS + Haste > AS + CD in oly, atat.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: omfg =)))
PostPosted: Fri Oct 03, 2008 8:52 pm 
Vagabond

Joined: Thu Oct 02, 2008 5:41 am
Posts: 7
kent..... la cum vezi u lucrurile.. teas sfatui sa numai postez niciodata.. postezi aiurea rau.. in primu rand daca te uitai la cp.. era bug dela el knd a facut filmu si mie misa intamplat knd am facut filme.. uitate la hp si cu timpu vei vedea k ii scade si hpu.. asa am lamurit faza cu bugu.. faza cu AS+CD in olly.. desi esti DAGGER nuti ajunge atk speed sa dai skill dupa skill si dagger nu poate ramane fata in fata la bataie daca nu sunt skillele lui incarcate.. si cu buffe de ch..sau de altceva.. CD better ai dreptate..asa si diferenta mare la lvl nu este exemplu unu din SK era cu 2 lvl mai mare dekt el... in alt videoclip cu el arata si lvl-ul lor... si ce hex sa prinda daca ii intrerupea castingu... si incaz k nai vazut SK-u cand a dat cu HEX a prins din prima !!!! si arcasu a dat dekt 1 singuradata cu HEX!! .. btw... ai postat degeaba pt mn.. mai uitate de cateva ori la videoclipuri.. si mai vorbim... si app imi place DA dar nu sunt disperat dupa el.. pot spune k mai mult imi place de AW hf


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 04, 2008 1:33 am 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
wallw wrote:
kent..... la * vezi u lucrurile.. teas sfatui sa numai postez niciodata.. postezi aiurea rau.. in primu rand daca te uitai la cp.. era bug dela el knd a facut filmu si mie misa intamplat knd am facut filme.. uitate la hp si cu timpu vei vedea k ii scade si hpu.. asa am lamurit faza cu bugu..

Hmm ai lamurit acuma faza cu bugu, ca ii scade hp si cp nu, si eu n'am vazut, intr'adevar , de'aia am zis numai de cp. Ce legatura are frapsu cu cp'u lol. Ai zis ca ii unul din cei mai buni DA de pe retail cand acolo nu vezi nick la char, nu apare nici in intro'uri, si la youtube la titlu la filme apare doar DA vs "...". Mda, te si cred. Oricum ti'ai ales filmele prost. Filme pe srvre cu C2 pe ele cu o gramada de incepatori, mai putin primul film care il stiam deja, si era c4 pe atunci, dar oricum SK'ul ala tot gresit si'o ales profesia.
Daca tot iti place DA'u si joci de cva timp cu el, fa'ne tu un movie , dar nu veni si fa topicuri de genu "ala ii mai bun ca alalalt". Ca tu asta ai facut acum.
"Laudati caracterele pe degeaba" = "Laud eu altele". Aceeasi greseala ai comis ca si altii.
Nu prea o sa vezi de la mine zicand ca clasa cutare ii mai buna ca alta sau invers.
Mie imi plac toate caracterele mai putin destro si glad. Cu destro pe low rate nici macar n'am jucat , iar cu glad doar pe c2. Toate charurile sunt bune.
Si sa tii minte ca este o diferenta in a zice : "Dupa parerea mea PW ar fi mai bun decat AW" cu "Bah da'te drq'u cu AW'u tau, ca PW il face anytime"
Uite'te din nou peste filmuletele alea, sa vezi si cealalta parte a cum stau lucrurile de fapt.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 04, 2008 3:50 am 
Vagabond

Joined: Thu Oct 02, 2008 5:41 am
Posts: 7
... knd am deschis topicu.. am specificat vs ce sunt buni tancii.. si chestii dastea... u intelegi altceva... numa lasa comenturi la topicurile mele ms.. nam sa mai scriu nimik in acest topic ca nare rost..


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 04, 2008 10:08 am 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
Ce topic de'al tau? Citeste forum rules sa vezi unde scrie ca anumite persoane n'avem voie sa scriem in threadurile lui wallw.
Si ce thread. Un topic in care nici tu nu stii ce zici. Ajungi sa te contrazici si singur.

wallw wrote:
nu are * sa fie SK mai bun dekt DA si nici DA mai bun dekt SK .. depinde doar * stii sa joci.

wallw wrote:
1 la mana nam laudat DA-u am spus doar k e mai bun dekt SK-u....


Eu ti'am zis. Joci de 3 ani cu tankerii , fa'ne si tu un filmulet, dar nu posta niste filmulete care nici macar nu'si au rostul. Si eu pot posta filmulete de genu SK vs DA si sa zic ca SK ii mai bun ca DA.
http://www.youtube.com/v/ENw11fq4hrg
http://www.youtube.com/v/Wau1HjbDdPQ
Chiar nu le vad rostul.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: lol
PostPosted: Sat Oct 04, 2008 10:56 am 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
wallw wrote:
1 la mana nam laudat DA-u am spus doar k e mai bun dekt SK-u....

http://www.youtube.com/v/EEhMrEJB ... re=related

poate intelegeti cva.. +k isi baga si cp pots.. ;) si fara pantera DA-u mai vorbiti pls k imi place sa rad de unii ;)

in acest link de jos.. este unu din cei mai buni tanci dupa oficial ;)

http://www.youtube.com/v/63xtmBpEVCE

si incaz k mai vreti o demonstr atie in 1 v 1

http://www.youtube.com/v/V1HHJ53R ... re=related

so stfu daca naveti trb cu tancii .. numa postati degeaba e adev k iti da rezist stun.. dar pt SK e bun DC nu MAJ asa k .... toti tancii sunt buni nu e numa 1.. dar ma contrazis icarus.. k SK>DA... daca era asa.. nu se vede.. +k mam uitat la olly pe dex de mia venit rau.... si stiu ce vorbesc din toate punctele de vedere

Deci sa mor daca am vazut filme mai proaste in viata mea. Ceeee? Bug la filmare cu cp-ul? Ciudat, nu mi s-a intamplat niciodata, si am cateva duzini de raw pvp material pe hdd facute de mine. Ma rog.
Primul film este banal, sk mai prost nu am vazut in viata mea.
Al doilea film. Say what? Ce pantera e aia? Enchanted +30 cumva? Si ce asa multe oe weapons? Ala NU este oficial, nu mai minti.

wallw wrote:
in primu rand.. SK e ff slab vs stun.. in al 2 lea rand.. are putina viata si cp..... DA are con destul... si are si pantera care il ajuta fff mult si daca mai e si enchantata.. nuse mai pune la discutie.. DA are si Shield Slam....

trec la partea cu th-u.. Th-u e bun vs fighteri dc.. Gladzii si tyranti.. sunt o problema dar th-u se descurca ff usor vs ei din ce cauza.. pt k are si switch.. pe dex.. daca folosesti switch,trick,bluff 100% ii intrerupe skillu la adversari si ii ia targetu.. gladu da un dmg imens in triple sonic slash.. si daggeru trebe sa se fereasca cat mai mult de acel skill. inca un motiv dc e mai bun th-u vs fighteri pt k switch se incarca x2 in timp ce trick si switch se incarca x1.. ceea ce conteaza enorm.... daca ma intelegi.. apoi pw si aw ruleaza orce mag din 2 hituri necromanu maxim 3 hituri!!!! retine asta.. la lvl 78 cu focus death da un dmg de tot visu... sa iti explic si despre dye-uri am vaz k ai postat pe majoritatea topicurilor.. si la unele din ele ai specificat doar +5 con -5 str sau cva de genu.. am crezut k u tii de p.atk pe dagger... si iti zic eu din propria experienta.. in olly nai ce face cu CD-u.... sau in 1 vs 1 self buffs...

In primul rand, accepta-ti infrangerea argumentului. Sk este stun magnet, asa e, dar oare ce se intampla daca faci o coliziune intre un sk si un mj heavy set? Interesant nu?
In al doilea rand: uita-te in primul movie pe care l-a postat kent in ultimul topic. UITA-TE. Priveste hp-ul sk-ului cum ramane constant. ALA e sk experimentat baiete, de aceea un sk cu -5 con si mj set (adica un con banal de 25) NU este sinucigas in tank vs tank. Asta nu vrei tu sa intelegi. Deci DA este jucat de jucatorii incepatori. Pentru a mainui un sk ai nevoie de un jucator incredibil de experimentat. Con mic inseamna moarte mai probabila, este adevarat, cu o singura conditie: daca esti prost.

Th nu se descurca vs glad si tyrant. Pentru un simplu fapt. Poate ca aw si pw nu au 2 trickuri, insa th-ului ii lipseste combinatia care il face un bun dps: BLOW LAND RATE. Th versus glad sau tyrant? NU ARE ABSOLUT NICIO SANSA. De ce? Sa vedem, el se bazeaza pe critical blow, care este un mortal strike effect. Asa. Cat dureaza acesta? 10 secunde. Omori un glad sau tyrant in 10 secunde? Pam pam NU. Si daca aw-ului ii lipseste un switch? Care e problema? Oo Nu stiam ca tss are instant reuse ca sa poti zice ca un aw nu se poate feri de tss. Da, asa este, th-ul ia targetul mai frumos, dar ii lipseste damage output. Si nu mai subestima cd. Nu este un SA rau deloc.

Apropo. Tu nu iti permiti sa ma inveti stemplar si in special gh ai inteles? Si de asemenea nu iti permiti sa il insulti pe Kent, am senzatia ca este printre singurii oameni mai experimentati per total decat mine pe acest forum, alaturi de lightoflife.

_________________
<reddit rando> wrote:
What off platform you dog? Off platform hasn't been a thing in years this game is only playable using Java and if you believe otherwise you're too stupid because every server you played has been Java

fosho!


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy