Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 15 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: dyes pt destroyer si pt shillen knight sau paladin
PostPosted: Sat Sep 20, 2008 2:41 pm 
Vagabond

Joined: Sat Mar 08, 2008 1:31 pm
Posts: 12
scz de intrebare dar as dori sa stiu si eu ce dyeuri necesita un destroyer, un SK si un pala


Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 20, 2008 6:59 pm 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
Destro as spune +5 con -5 str +4 wit -4 int.
Sk as zice exact la fel.
Pala as zice la fel.

Tancii in general fac -str +con, iar destro-ul intra in frenzy mai bine cu max hp mai bun.

_________________
<reddit rando> wrote:
What off platform you dog? Off platform hasn't been a thing in years this game is only playable using Java and if you believe otherwise you're too stupid because every server you played has been Java

fosho!


Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 20, 2008 8:11 pm 
Count

Joined: Mon Sep 24, 2007 4:45 pm
Posts: 978
Location: Arad, Romania
Dar se simte acel str mult la destro. Eu as merge totusi pe STR/-CON. Daca stii sa'ti faci treaba , n'ar trebui sa ai probleme nici tu cu frenzy nici healerul care iti da heal, la AOE ma refer mai mult. Stun oricum nu'ti iei. Si la AOE orice stun daca iti iei, iti dispare rapid pt ca daca dau multi mobi in tine.


Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 21, 2008 9:56 am 
Vagabond
User avatar

Joined: Tue Sep 09, 2008 8:12 pm
Posts: 15
pe titanu meu am aja:+4str-4con,+4dex-4con,+4wit-5int.ji nu am nicio problema atat in partyuri cat ji la farmat cu pp k suport

iar la sk dak ai arma cu focus baga+4dex-4con,iar la str bagi numai dak vrei

_________________
http://www.youtube.com/v/ZdqGby-I ... re=related


Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 21, 2008 11:20 am 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
KentZ0ne wrote:
Dar se simte acel str mult la destro. Eu as merge totusi pe STR/-CON. Daca stii sa'ti faci treaba , n'ar trebui sa ai probleme nici tu cu frenzy nici healerul care iti da heal, la AOE ma refer mai mult. Stun oricum nu'ti iei. Si la AOE orice stun daca iti iei, iti dispare rapid pt ca daca dau multi mobi in tine.

Da, si asta ar fi o idee. Dar pentru pvp nu il simti chiar asa. Adica da, vei observa o diferenta in frenzy, dar nu e chiar asa.
Daca stau sa ma gandesc mai bine, mai fain ar fi +dex pentru speed-ul dat. Sa fuga un glad de tine e rusinos. :)

_________________
<reddit rando> wrote:
What off platform you dog? Off platform hasn't been a thing in years this game is only playable using Java and if you believe otherwise you're too stupid because every server you played has been Java

fosho!


Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 21, 2008 1:37 pm 
Viscount

Joined: Tue Nov 06, 2007 7:30 pm
Posts: 588
Location: comanesti
e bun si +str - con si +str - con dar la olympiada dupa ce am pierdut cateva meciuri deoarece adversarii nu ma bagau in frenzy doar fugeau de mn si castigau meciurile deoarece imi dadeau mai mult dmg am zis k cel mia bn e +5 dex -5 str dar asta e doar pt oly

_________________
EUPHORIA wrote:
ON YESTERDAY I WAS ON MAH ABYSS WALKER WHEN FCKING TH WITH KRIS (LOL B GRADE)WAS RUNNING NEAR ME(IM LVL 43)SO I KILLED ON NOOB DESTRO,THIS TH WANNABE RUNS TO ME,TRYS TO KILL ME,AND DIED HAHAHA NOONE CAN FCKING BEAT AN AW


Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Mon Sep 22, 2008 2:35 pm 
Marquis

Joined: Sun May 11, 2008 8:04 am
Posts: 1726
Eu pun STR+4 DEX-4 ; WIT+4 INT-4 ... si in functie de ce items am as mai pune si CON+4 DEX-4

Pt pve as pune STR+4 CON-4 ; DEX+4 CON-4


* -4STR/CON pe destro se simte TARE pe cand -4/8 DEX nu se simte foarte tare (pt cine stie sa joace destro)


Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Mon Sep 22, 2008 5:59 pm 
Duke
User avatar

Joined: Fri Sep 14, 2007 1:06 pm
Posts: 4879
Location: Cluj-Napoca, Romania
Incercasem si eu -dex acum ceva timp si mergea foarte bine daca puteam sa tin targetul in stun.

_________________
<reddit rando> wrote:
What off platform you dog? Off platform hasn't been a thing in years this game is only playable using Java and if you believe otherwise you're too stupid because every server you played has been Java

fosho!


Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 14, 2008 12:03 pm 
Knight
User avatar

Joined: Tue May 27, 2008 9:30 am
Posts: 80
Location: blaj, romania
la ce ajuta +4 wit -4 int? Si de ce ar fi benefica scaderea dexului? Eu sunt de parere sa se scada din CON tocmai pentru ajungerea mai rapida la frenzy puctul forte al destroierului.

_________________
-={{beyond the gods}}=-
Image
http://stormslord.labrute.com


Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 14, 2008 12:12 pm 
Elder
User avatar

Joined: Mon May 05, 2008 10:32 am
Posts: 171
StormsLord wrote:
la ce ajuta +4 wit -4 int? Si de ce ar fi benefica scaderea dexului? Eu sunt de parere sa se scada din CON tocmai pentru ajungerea mai rapida la frenzy puctul forte al destroierului.


Nu zau? :). Si ca sa nu fie off topic postu eu pun -3 str +3 dex. -2 con +2 dex. Si asta fiindca e incat ca un melc :) si incerc intotdeauna sa nu dezechilibrez prea mult un char. Poate nu e cel mai bun setup dar dupa mine la pvp si pvp self buff dexul ala se cunoaste fiindca in vcele din urma arcul nu e arma ta forte ...


Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 14, 2008 12:35 pm 
Knight
User avatar

Joined: Tue May 27, 2008 9:30 am
Posts: 80
Location: blaj, romania
man am pus o intrebare...daca stii sa-mi raspunzi fa-o. Referitor la scaderea CON de ce nu esti de acord...tu ai spus cu totul altceva de cresterea dex-ului care i da un "pic" de viteza in plus destroului, ceea ce zic ca nu e chiar asa de semnificativ.

_________________
-={{beyond the gods}}=-
Image
http://stormslord.labrute.com


Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 14, 2008 1:51 pm 
Marquis
User avatar

Joined: Fri Mar 28, 2008 7:22 am
Posts: 1309
StormsLord wrote:
man am pus o intrebare...daca stii sa-mi raspunzi fa-o. Referitor la scaderea CON de ce nu esti de acord...tu ai spus cu totul altceva de cresterea dex-ului care i da un "pic" de viteza in plus destroului, ceea ce zic ca nu e chiar asa de semnificativ.

are 47 con daca scazi din el pierde unul idn punctele lui forte adika HP-ul enorm :)) da speedul ii creste si asta e bun dar mia mult in pvp decat in pve in pve eu as pune + str - con dar putin sa zicem un 3 sau ceva de genu ca sa ai ba destul hp in situatii criza dar si patk destul :)


Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 14, 2008 2:29 pm 
Knight
User avatar

Joined: Tue May 27, 2008 9:30 am
Posts: 80
Location: blaj, romania
eu sincer nu am pus nici un dye pe titan...ca merge destul de bine si asa..dar pe un alt server am experimentat +4 str -4con doar atat si se simte diferenta

_________________
-={{beyond the gods}}=-
Image
http://stormslord.labrute.com


Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 23, 2008 12:27 pm 
Vagabond

Joined: Wed Oct 22, 2008 1:12 pm
Posts: 4
Pe SK, depinde de stilul de joc...clan/soloing.
In varianta solo, asta am folosit:
Pentru 40 - 65: +4STR - 4CON//Pole+VR//Catacombe.
Peste 65 : +4CON - 4STR/ +4 DEX -4 STR/+4WIT -4INT...dupa care incepi sa fugaresti ingerii prin WoA/VoS sau ToI.


Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 14, 2009 10:38 pm 
Vagabond

Joined: Sat Mar 14, 2009 10:17 pm
Posts: 3
salutare,
uite ce folosesc eu pe SK:
+4 str - 5 con, +3 int - 4 wit
asta in principiu pentru solo

nu sunt un jucator ff experimentat, mai ales pe SK (dar sincer sa fiu, in jocul cu SK am trait L2 cel mai intens, de la agonie la extaz, un super caracter care e adevarat, necesit o tona de experienta si tot mai e loc de imbunatatiri)

am testat inainte:
1. +4 str - 5 dex (in rest nimic) aveam dmg marit dar mi se misca in reluare si la dps mi s-a parut mult diminuat. asa ca am renuntat si am scazut din con

2. +4 str - 5 con si +4 dex -5con
aici a fost interesant de jucat: dmg marit, dps marit, dar nr de criticale din pattk insensibil in general. plus datorita -10 con avem dupa mine o galeata de potiuni de HP cu tub de inox la vena. Constant la PvE eram in 30-55% viata. Noroc cu drainurile ca refaceam din HP (drain, hex, sting, judgement, arrest, drain again):D Referitor la drainuri, dintre cubice, vampiricul mi se pare ... un pic useless ... ca nu prea am simtit diferenta la XP cu sau fara vampiric sumonat.

Am fost tentat sa scad int si sa cresc wit. dar din ce am studiat, (poate gresesc, eu unul ma consider forever noob) la wit marit aveam casting speed marit, dar dmg mai mic. oricum, la delf e un wit de 12, si sincer, dupa ce am pus -4 wit, nu am vazut o scadere vizibila fata de ce aveam inainte. Dar daca am luat in mana o valhalla cu acumen (+6) atat casting speed-ul era mai mult decat la loc, cat si cubicele erau mai mult pe mobi decat pe mine.

acum sincer sa fiu, tot ce consider de baza la SK din 2 locuri am invatat. de la Icarus (si la kent am vazut postari pe care le am in bookmarks) cat si de la warfare. Warfare e un SK super experimentat, cu site propriu pentru tanks, discutii axate cam NUMAI pe tanks, Kent postand o lupta intre el si DA pe un alt post.


Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy