Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Dark Crystal sau Nightmare
PostPosted: Tue Sep 04, 2007 2:57 am 
Vagabond

Joined: Tue Sep 04, 2007 2:52 am
Posts: 2
salut.am si eu un aw si vreau sa cumpar armura de A.nu stiu ce sa aleg intre dark crystal si nightmare.care e mai buna?ce avantaje si dezavantaje au.


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 04, 2007 9:32 am 
Vassal

Joined: Tue Sep 04, 2007 9:30 am
Posts: 39
Location: roman
pai eu zik ca ar fi mai bun un nm light contra magilor dar e putin mai scump:D


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 04, 2007 9:52 am 
Vagabond

Joined: Tue Sep 04, 2007 2:52 am
Posts: 2
si eu tot la asta ma gandeam.da ii mai aud pe unii ca nu e bun nm,ca nu are rost sa il ca sa iau dc.acum cu banii e greu se stie.trebuie sa farmez la greu


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 04, 2007 12:34 pm 
Count
User avatar

Joined: Tue Aug 21, 2007 9:03 am
Posts: 845
Location: Romania
Nightmare Light - Magic defense +4%, Sleep and Hold Resistance +70%, Restores 3% of melee damage inflicted on the enemy to oneself, DEX+1, CON-1
Dark Crystal Light - Physical attack speed & physical attack power +4%, Paralysis Resistance +50%, STR+1, CON-1

DC light e low a, iti da ceva damage in plus
NM light e top a, iti da VR tot timpul si protectie buna anti magi + crit


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 09, 2007 7:20 pm 
Vagabond

Joined: Sun Sep 09, 2007 7:08 pm
Posts: 18
poi parerea mea este nm ca e buna contra magilor dar.. dc nu prea poti sa zici ca e low A... incearca sa craftezi cizmele cascheta si manusile si vezi ce futareala este :| in schimb nm`u este mult mai usor ;/


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 09, 2007 9:23 pm 
Heir
User avatar

Joined: Tue Aug 28, 2007 9:05 pm
Posts: 52
Location: Moesia Inferior
Adrian nu vreau sa fiu insolent dar nu stiu pe ce server joci tu cand spui ca DC e low si NM e top. Daca ar fi sa o luam serios ar fi chiar invers. De pe oficial stiu ce greu este sa craftezi DC in comparatie cu NM sau chiar sa il faci rost de la raizi.

DC nu numai ca iti da un bonus de attack dar si de attack speed care pentru un AW este de preferat. Daca consideri situatia rational attack speed inseamna nu numai viteza de atac mai mare dar si reuse mai mic pentru skillurile pe care le folosesti. Ceea ce inseamna ca dai mai repede si ai mai multe sanse ca una din lovituri sa fie lethal.

In schimb NM light iti ofera putin mai multa protectie impotriva magilor si un efect de vampiric. Cu toate astea esti mai incet si lovesti mai putin cu NM decat cu un set DC light chiar si daca ajungi langa un mag. Nu te ajuta chiar asa de mult.

Daca ai posibilitatea sa te buffezi cu un Vampiric te poti debarasa de NM dar mai multa viteza si putere de atac nu strica niciodata :)

_________________
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 09, 2007 9:37 pm 
Count
User avatar

Joined: Tue Aug 21, 2007 9:03 am
Posts: 845
Location: Romania
BladeReaper wrote:
Adrian nu vreau sa fiu insolent dar nu stiu pe ce server joci tu cand spui ca DC e low si NM e top. Daca ar fi sa o luam serios ar fi chiar invers. De pe oficial stiu ce greu este sa craftezi DC in comparatie cu NM sau chiar sa il faci rost de la raizi.

DC nu numai ca iti da un bonus de attack dar si de attack speed care pentru un AW este de preferat. Daca consideri situatia rational attack speed inseamna nu numai viteza de atac mai mare dar si reuse mai mic pentru skillurile pe care le folosesti. Ceea ce inseamna ca dai mai repede si ai mai multe sanse ca una din lovituri sa fie lethal.

In schimb NM light iti ofera putin mai multa protectie impotriva magilor si un efect de vampiric. Cu toate astea esti mai incet si lovesti mai putin cu NM decat cu un set DC light chiar si daca ajungi langa un mag. Nu te ajuta chiar asa de mult.

Daca ai posibilitatea sa te buffezi cu un Vampiric te poti debarasa de NM dar mai multa viteza si putere de atac nu strica niciodata :)

Sleep and Hold Resistance +70% adica papa root si sleep.cred ca e destul de important si da,nm si maj = top iar dc si tallum = low.

_________________
L2DEX - AL 79 /STS 79 /SWM 79/WL - retired
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Mon Sep 10, 2007 9:21 pm 
Vagabond

Joined: Sun Sep 09, 2007 7:08 pm
Posts: 18
adrian daca vine 1 necroman dupa tine sau un SH/SK siti fute anchor`u intre occhi tiai dori sa ai dark cristal


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Mon Sep 10, 2007 10:06 pm 
Count
User avatar

Joined: Tue Aug 21, 2007 9:03 am
Posts: 845
Location: Romania
pai anchor are land rate mic... nu de asta te temi cel mai tare..

_________________
L2DEX - AL 79 /STS 79 /SWM 79/WL - retired
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 11, 2007 1:08 am 
Heir
User avatar

Joined: Tue Aug 28, 2007 9:05 pm
Posts: 52
Location: Moesia Inferior
SirAdrian wrote:
pai anchor are land rate mic... nu de asta te temi cel mai tare..


Nici de sleep nu ma feresc cu o clasa de Dagger. Sleep inseamna ca ma trezeste imediat cum imi face damage si nu a facut nimic. Poate doar daca vrea sa fuga ;) Mai bine as merge cu protectie la Anchor. Dar acum depinde de stilul de joc al fiecaruia banuiesc si al experientei personale de pe serverele pe care a jucat fiecare.

_________________
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 11, 2007 1:21 am 
Count
User avatar

Joined: Tue Aug 21, 2007 9:03 am
Posts: 845
Location: Romania
BladeReaper wrote:
SirAdrian wrote:
pai anchor are land rate mic... nu de asta te temi cel mai tare..


Nici de sleep nu ma feresc cu o clasa de Dagger. Sleep inseamna ca ma trezeste imediat cum imi face damage si nu a facut nimic. Poate doar daca vrea sa fuga ;) Mai bine as merge cu protectie la Anchor. Dar acum depinde de stilul de joc al fiecaruia banuiesc si al experientei personale de pe serverele pe care a jucat fiecare.

sleep nu face nimic? :)
pai daca ti-a prins sleep iti da cu toate curse-urile pe care le are incepand cu anchor,slow,poison,weakness,gloom, silence daca trebuie iar apoi isi da heal,nuke,sleep,nuke,sleep,nuke combini cum vrei

_________________
L2DEX - AL 79 /STS 79 /SWM 79/WL - retired
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 11, 2007 1:12 pm 
Heir
User avatar

Joined: Tue Aug 28, 2007 9:05 pm
Posts: 52
Location: Moesia Inferior
Daca, daca. Si daca ti-a prins anchor e si mai tare :)
Da tu chiar asa de des crezi ca prinde Sleep? Joci pe un server pe care ratele sunt 100% sau de ce? Si silence pentru ce? Poate Doom :twisted:

_________________
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 11, 2007 1:44 pm 
Count
User avatar

Joined: Tue Aug 21, 2007 9:03 am
Posts: 845
Location: Romania
in c5,c6 nu sleepul e cel mai enervant,ci fear care a fost refacut si are sanse de succes destul de mari

_________________
L2DEX - AL 79 /STS 79 /SWM 79/WL - retired
Image


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 11, 2007 2:01 pm 
Vagabond

Joined: Tue Sep 11, 2007 1:56 pm
Posts: 9
adrian are dreptate cu mai multe lucruri:P
k dark cry, tallum sunt low A si nm si maj sunt top A stie toata lumea. e doar o clasificare dupa p def.
dupa mine, pentru abyss walker trebuie neaparat nightmare si nimik altceva. 4% p attack si 4% attack speed de pe dark cry reprezinta cam + 20 p attack si cam +20 attack speed cu dagger, deci inutil. si inca ceva, seturile top A au resisturi sanatoase. cu taote k nici majestic nu ar strica avand in vedere k ar trebui sa fii tot timpul cu pp buff, e posibil k root slepe sa nu iei din prima, dar cum dark elful e stun-magnet...eu m-ash gandi la majestic light pentru k procentele alea meschine de pe armuri nu prea ajuta cine stie cat. in skimb un stun resist e ceva


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 11, 2007 2:21 pm 
Vagabond
User avatar

Joined: Sun Aug 26, 2007 5:40 pm
Posts: 18
Location: Craiova/Romania
bowling4soup wrote:
adrian are dreptate cu mai multe lucruri:P
k dark cry, tallum sunt low A si nm si maj sunt top A stie toata lumea. e doar o clasificare dupa p def.
dupa mine, pentru abyss walker trebuie neaparat nightmare si nimik altceva. 4% p attack si 4% attack speed de pe dark cry reprezinta cam + 20 p attack si cam +20 attack speed cu dagger, deci inutil. si inca ceva, seturile top A au resisturi sanatoase. cu taote k nici majestic nu ar strica avand in vedere k ar trebui sa fii tot timpul cu pp buff, e posibil k root slepe sa nu iei din prima, dar cum dark elful e stun-magnet...eu m-ash gandi la majestic light pentru k procentele alea meschine de pe armuri nu prea ajuta cine stie cat. in skimb un stun resist e ceva


+1
are mare dreptate omul !!! :!:

_________________
Don't hate the palyer, hate the game !


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy