Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Manor sistem
PostPosted: Wed May 07, 2008 12:57 am 
Vagabond
User avatar

Joined: Thu Sep 27, 2007 7:10 pm
Posts: 10
Location: Romania
Salutare cum pot sa obtin produsul finit la un seed spre ex: am spolilarit mobi cu Seed gold coba si rezultatu a fost Gold Coba,insa eu am nevoi de Ripe Gold Coba (pt quick healing potion),cum as putea sa obtin asa ceva?
Ms


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject: Re: Manor sistem
PostPosted: Thu Jul 31, 2008 7:59 am 
Vassal
User avatar

Joined: Sat Jul 26, 2008 3:04 pm
Posts: 20
Location: Romania
Thegoodfather wrote:
Salutare * pot sa obtin produsul finit la un seed spre ex: am spolilarit mobi cu Seed gold coba si rezultatu a fost Gold Coba,insa eu am nevoi de Ripe Gold Coba (pt quick healing potion),* as putea sa obtin asa ceva?
Ms



:arrow: http://lineage.pmfun.com/list/manor daca nu e aici nu exista :P
imi amintesc vag de un quest la care adunai quest items si le puteai schimba pt potiuni si altele :roll:

_________________
Image
Warning!!! the only real Lineage 2 server is the official one

I live in a shit hole called Romania


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 19, 2008 10:31 am 
Vagabond
User avatar

Joined: Tue Sep 09, 2008 8:12 pm
Posts: 15
K tot e vorba de seminte,am si io o nelamurire in leg cu semintele "incoltite".dupa ce leam cropat mam dus la manor manager sa le skimb pe mats.aici e problema, k nu jtiu unde sa dau sa le skimb.kre poate sami explice cum sa fac. MS anticipat


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 19, 2008 10:58 am 
Baron
User avatar

Joined: Thu Apr 03, 2008 3:03 pm
Posts: 216
Location: Look behind you...
Simplu....ai mai multe optiuni la manor.
Ptr. schimbat cropul pe mats...dai taily up ...iti alegi orasul in care vrei sa schimbi si cantitatea...si gata.
Daca schimbi cropul in alt oras o sa platesti o taxa(in adena -nu-ti ia din crops sau mats)...cam 10-15% depinde de oras.
Atentie mare la manor...cum si PE CE faci schimbul....alege intotdeauna cea mai buna oferta...

_________________
Bye bye baby,
I can't believe it, these niggas done shot my baby,
The only thing that make me go crazy, somebody gonna feel my 380 !


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 19, 2008 11:23 am 
Vagabond
User avatar

Joined: Tue Sep 09, 2008 8:12 pm
Posts: 15
Io am luat semintele de la manoru din aden ji am batut in BS.am luat desert ji golden coba.acu semintele cropate am incerkt io sa le skimb dar nu am reusit.erau nijte casute cu pretul lor cv de genu asta, dak ai putea sa pui nijte screenshoturi cu modalitatea de skimbare in mats tiaj fi foarte recunosktor


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 27, 2008 9:48 am 
Vagabond
User avatar

Joined: Mon Oct 27, 2008 9:33 am
Posts: 5
Location: Bucharest
Salutare !
Am si eu cateva nelamuriri in legatura cu manor ul :D

De ce nu reusesc sa plantez decat un procent mic de seminte in mobi ?
De ex. am luat din Giran Alternative Chilly Cobol , adica pt lvl 29 - 39 si am plantat in Breka Orc Shaman (lvl 34) ... Rar reuseste din prima, uneori trebuie sa incerc de 5-6 ori poate mai mult... Este normal sa reuseasca un procent asa de mic ?

Si inca ceva...Pt 10 seminte am luat de la Manor Manager cam 2 steel ... Exista in alte castele preturi mai bune de atat ?

Si care este deosebirea dintre Alternative Chilly Cobol si Chilly Cobol (simplu)
Am citi pe undeva ca ar fi mai bune cele simple , dar in Giran nu gasesc decat Alternative....


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 27, 2008 1:44 pm 
Baron
User avatar

Joined: Thu Apr 03, 2008 3:03 pm
Posts: 216
Location: Look behind you...
O mica diferenta :lol:
Alternativele prind mult mai greu - din cauza asta din 5-6 prinzi una ;
Normal seeds -merg din prima sau a doua - dar sunt si cele mai cautate -deci s-ar putea sa nu gasesti seminte...sau sa nu poti schimba fructele pe mats...ca ti-au luat-o altii inainte :)
De obicei alternativele ( pe sv unde joc eu) raman cam pana a doua zi...spre deosebire de cele normale care se duc in primele secunde de la actualizarea manorului.
Preturile de schimb la manor sunt setate de catre castle lord...el decide ce si cat primesti.
Daca in Giran nu gasesti normale dute si tu in alt oras cu zone de lvl asemanator (Heine , Oren)
Ptr rezultate optime planteaza semintele in mobi cu 2-3 chiar 4-5 lvl mai mari decat semintele. In cazul tau 29-39 ai putea incerca mobi 42 -44.
Sansele scad pe masura ce lvl mobilor este mai mare...dar si cropul primit este mai mare.
Atentie totusi -si nivelul tau trebuie sa fie cam tot pe acolo.
Succes!

_________________
Bye bye baby,
I can't believe it, these niggas done shot my baby,
The only thing that make me go crazy, somebody gonna feel my 380 !


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 27, 2008 2:54 pm 
Viscount

Joined: Tue Nov 06, 2007 7:30 pm
Posts: 588
Location: comanesti
Strutter wrote:
Io am luat semintele de la manoru din aden ji am batut in BS.am luat desert ji golden coba.acu semintele cropate am incerkt io sa le skimb dar nu am reusit.erau nijte casute cu pretul lor cv de genu asta, dak ai putea sa pui nijte screenshoturi cu modalitatea de skimbare in mats tiaj fi foarte recunosktor


trebuie sa fii foarte rapid,sa ai un ceas exact ca sa scoti ceva mats de la manor.....20 de oameni incearca sa vanda dar numai cativa reusesc,depinde de cat de populat e serverul....

_________________
EUPHORIA wrote:
ON YESTERDAY I WAS ON MAH ABYSS WALKER WHEN FCKING TH WITH KRIS (LOL B GRADE)WAS RUNNING NEAR ME(IM LVL 43)SO I KILLED ON NOOB DESTRO,THIS TH WANNABE RUNS TO ME,TRYS TO KILL ME,AND DIED HAHAHA NOONE CAN FCKING BEAT AN AW


Reply with quote
Top
 OfflineProfile  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  


Contact | Cookies policy